Ahmet Davutoğlu’ndan, Erdoğan ve Bahçeli’ye Doğu Türkistan tepkisi! « Dürüst Haber

SON DAKİKA

Ahmet Davutoğlu’ndan, Erdoğan ve Bahçeli’ye Doğu Türkistan tepkisi!

Bu haber 06 Kasım 2020 - 13:00 'de eklendi ve 452 views kez görüntülendi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, konuk olduğu bir programda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli’ye Doğu Türkistan üzerinden tepki gösterdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, T24’te Murat Sabuncu’nun konuğu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli’ye Doğu Türkistan konusunda tepki gösteren Ahmet Davutoğlu, Vatan Partisini kast ederek, “Çok minik bir parti ‘Türkiye’yi ben yönetiyorum’ diyor. Doğu Türkistan konusunda neden Erdoğan’ın, Bahçeli’nin sesi çıkmıyor? Bu nasıl milliyetçilik, muhafazakarlıktır?” değerlendirmesinde bulundu.

 

AHMET DAVUTOĞLU’NUN DİKKAT ÇEKEN DİĞER AÇIKLAMALARI İSE ŞÖYLE;

Başörtüsü yasağını meşrulaştıran dönemin Başbakan Yardımcısı Bahçeli, bugünkü iktidarın belirleyici ortağıdır. Bugünkü tablo “Eski Türkiye”ye dönüldüğünün tablosudur.

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması ya da başörtü yasağının kalkması sizi aldatmasın, Eski Türkiye geri dönüyor. Birgün bu marjinal parti iktidarda daha fazla etkili olsun, başörtüsü yasağını bile geri getirir.

Kaybedilen değerler ne olacak, ilkeler ne olacak, gençliğin ümidini kaybetmesini kim telafi edecek? Bizim Gelecek Partisi olarak mesajımız çok nettir, bugünkü Türkiye’den de, eski Türkiye’den de temel ilkeler doğrultusunda memnun değiliz ve bunları değiştireceğiz.

FETÖ ile ilgili tavrım çok açıktır. Bugün iktidara olan tavrım da aynı şekilde, insan zihnini köleleştiren her düşünceye, her ideolojiye, her dini akıma karşıyım.

Şeffaflık temel ilkemdir. İktidar nasip olursa şeffaflık ilkelerini toplumun her kesimine yayacağız. Şeffaflık olmadan hiçbir şey olmaz.