Analiz Özel'de konuşan Özhaseki, "İftira ve yalanlara vatandaşımız itibar etmiyor"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kent Türk TV’de İlter Sağırsoy’un sunduğu Analiz Özel programına konuk oldu. Özhaseki, Kayseri ve Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Analiz Özel'de konuşan Özhaseki, "İftira ve yalanlara vatandaşımız itibar etmiyor"
15 Mayıs 2022 - 16:50

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, katıldığı bir televizyon programında gündemi değerlendirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kent Türk TV’de İlter Sağırsoy’un sunduğu Analiz Özel programına konuk oldu. Özhaseki, Kayseri ve Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Anketler ile ilgili yöneltilen bir soruya “Seçmen eğilimlerini detaylıca inceliyoruz. Vatandaşımızın karar verirken nelere dikkat ettiğini inceliyoruz. Geçmiş seçimlerde bir partiye oy verdikten sonra eğer kırılma var ve başka bir partiye oy veriliyorsa ‘neden’ diye soruyoruz diyen Özhaseki sözlerine şöyle devam etti:

“Bütün bunları incelediğimizde karşımıza şöyle bir şey çıkıyor; milletimiz güçlü bir lider ve partiyi iktidarda görmek istiyor. Bu coğrafyanın da zaten böyle bir zorunluluğu var. Ayrıca milletimiz bir sorun var ise AK Parti ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sorunları çözeceğine inanıyor. İftira ve yalanlara vatandaşımız itibar etmiyor. Cumhurbaşkanımızın oyu da partimizin biraz daha üstünde. Ayrıca Cumhur İttifakı ile de birlikte hareket ettiğimizde çok rahat bir şekilde istediğimiz oy oranına ulaşabiliyoruz.”

“HER KARARINDA MİLLETİMİZİ DÜŞÜNEN BİR LİDERİMİZ VAR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma temposunun çok yoğun olduğunu vurgulayan Özhaseki, “Sayın Cumhurbaşkanımız, neredeyse çocukluğundan itibaren sosyal ve siyasal olaylar içerisinde yer almış ve bulunduğu noktaya tırnaklarıyla kazıyarak, hak ederek, çalışarak geldi. En son AK Parti gibi bir teşkilat kurarak siyasi mücadelesini taçlandırmış. Partisine gözü gibi bakan bir liderimiz var. Bütün kararlarında bu millete nasıl faydalı olurum diye bir düşünce dünyası var. Buna bire bir şahitlik eden, yakından çalışma onuruna nail olan birisi olduğum için söylüyorum. Gece gündüz çalışıyor. Yorulmak nedir bilmiyor. Rabbim hizmetlerini daim etsin. Ömrünü ve hizmetini uzun etsin.” ifadelerini kullandı.

“KAYSERİ BELEDİYECİLİĞİ ÇOK İYİ DURUMDA”

Kayseri’de hizmet veren 17 belediyenin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Özhaseki, “Yıllarca belediye başkanlığı yaptım. Ardından Milletvekilliği ve Bakanlık görevinde bulundum. Kayseri’den seçilmiş bir milletvekiliyim. Şehrime vefa borcum ve sorumluluğum var. Şehrimizin işlerini takip etmem en önemli görevim. Kayseri’de 17 belediyemiz, büyükşehir belediyesinin öncülüğünde çalışıyorlar. Anketlerle tespit ediyoruz. Durumları çok iyi. Halihazırı korudukları gibi oylar da yükseliyor. En önemlisi iyi niyetli ve çalışkan arkadaşlarımız görevde. Ellerinden geleni yapıyorlar. Güzel bir birliktelik ve uyum var. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç Abimiz

de bu işin liderliğini yapıyor, belediye başkanlarımıza ağabeylik yapıyor. Kayseri’de belediyelerimizin çalışmalarından son derece memnunum.” ifadelerini kullandı.

“TECRÜBE İLE YENİYİ İYİ BİR ŞEKİLDE HARMANLAMAK LAZIM”

Kayseri’de yüzlerin eskidiği ve değişim beklentisinin yüksek olduğuyla ilgili bir soruya Özhaseki, “Bu konuda iki tespit yapmama müsaade edin. Birincisi şu; şimdiye kadar yıllardır belediye başkanlığı yapan arkadaşlarımız, yıllardır milletvekilliği veya bakanlık yapan arkadaşlarımız Kayseri’nin yüz akı oldular, bu net. Bu arkadaşlarımız Kayseri’den aldıkları oyları helal ettirdiler. Ankara’ya gelen milletvekillerimiz bizi utandırmadı. Şehrimize ve ülkemize hizmet ettiler hamdolsun.

İkincisi; yenilenme isteği insanoğlunda her zaman vardır. Bazen hiçbir sebebe bağlı olmaksızın bile insan yenilik ister. İnsanlar yeni simalar görmek isteyebilirler, yeni yüzler görmek isteyebilirler. Benim şahsi kanaatim yenilenmek elzemdir, doğrudur. Bir taraftan tecrübeyi de göz ardı etmemek lazım. Tecrübe ile yeniyi iyi bir şekilde harmanlamak lazım. Bir taraftan kurum hafızasını yok etmemek lazım, tecrübeli insanlardan istifade etmek lazım bir taraftan da yepyeni simaları çıkarıp geleceğe doğru insanların ümitle bakmasını sağlamak lazım. Partimizde bunu Sayın Cumhurbaşkanımız çok iyi yapıyor. Bunun aynısının Kayseri’de de yapılması gerektiğine inananlardanım. Ben geçtiğimiz iki dönemde de Sayın Cumhurbaşkanımızdan izin isteyen birisiyim. Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman müsaade etmedi, bu duruma Mustafa Elitaş Bakanımız da şahittir. Bundan sonraki yaşantımda şahsım itibariyle şehrimde bana düşen tecrübeye dayalı abilik görevini yerine getirmeyi düşünüyorum. Bu arada aile olarak bir vakıf kurma çalışmamız var. İnşallah öğrenci hizmetleri, ihtiyaç sahibi insanların hizmetleriyle ilgilenip Kayseri’de sosyal işlerle ilgileneceğim. Özellikle eğitim alanında ihtiyaç sahibi ve kimsesizlerle o vakıfta ilgilenmeyi düşünüyorum. Onun dışında da çizgim belli, yolum belli. Bana ihtiyaç olduğunda, arkadaşlar davet ettiğinde onlarla da istişare ederim. Benim şimdilik düşüncem bu ama önümüzdeki günler ne getirir tabii ki bilemiyoruz.” diye cevap verdi.

Bu haber 175 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum