Anti Darbe Hekatonu’nda sonuçlar belli oldu « Dürüst Haber

SON DAKİKA

Anti Darbe Hekatonu’nda sonuçlar belli oldu

Bu haber 27 Temmuz 2020 - 22:43 'de eklendi ve 170 views kez görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından bu yıl ikinci kez 13- 19 Temmuz tarihleri arasında tüm dünyada oluşan özel şartlardan dolayı online olarak gerçekleştirilen 15 Temmuz Uluslararası Anti Darbe Hekatonu’nda aplikasyon ve infografi alanında ödül kazanan takımlar, 19 Temmuz’da gerçekleştirilen final sunumlarının ardından belli oldu.

13 Temmuz’da, Türkiye, Almanya, İsrail, İtalya ve Polonya’dan 42 takımın başvurusuyla ile başlayan ve 15 Temmuz’da takımların canlı olarak gerçekleştirdikleri sunumların ardından 15 takımın yarı finale kalması ile devam eden 15 Temmuz Uluslararası Anti Darbe Hekatonu turnuvasında, 19 Temmuz’da final sunumlarının ardından kazananlar takımlar Phoenix ve Erciyes Teknopark oldu.

15 Temmuz Anti Darbe Hekatonu’na İstanbul’dan katılan ve aplikasyon alanında proje hazırlayan Phoenix takımı, 15.000 €’nun da sahibi oldu. Kayseri’den katılan Erciyes Teknopark ise infografi alanında kazanan olarak 2000€’nun sahibi oldu.

 

Erciyes Teknopark

Takım Lideri: Ahmet Hidayet Kiraz

Takım Üyeleri:
Muhammed Belek
Abdullah Karaağaç
Kemal Sürmelioğlu
Sami Marudoğlu
Hasan Ekşi

Katıldığı Yer: Erciyes Teknopark, Kayseri

Konu Başlığı/ Yazılım Türü: Komünikasyon/ Infografi

Proje Adı: Proaktif Darbe Önleyici Proje Önerileri
– HTS Tabanlı Darbeci Teşhis Sistemi
– Sosyal Medya Manipülasyon Alarmı
– Yedeklemeli Kamu Haberleşme Alt Yapısı
– Akıllı Şehircilik Uygulamalarına Anons Sistemlerinin Entegrasyonu

Proje önerileri ile darbe hazırlıklarının önceden sezilmesi, darbecileri teşhis edilmesi ve ya darbe başlamışsa darbenin başarısız olması için sistemler geliştirilmesi planlanmıştır. Bu planlar temel infografiklerle aktarılmıştır.