Arıkan’dan “Sanal Ekonomi” göndermesi « Dürüst Haber

SON DAKİKA

Arıkan’dan “Sanal Ekonomi” göndermesi

Bu haber 13 Ağustos 2020 - 1:20 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ekonomik veriler ve dolar kurunda yaşanan artış ile ilgili yaptığı açıklamaları “Sanal Ekonomi” sözleriyle eleştirdi.

CNN Türk yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bakan Albayrak’ın sözlerinin “Sanal Ekonomi” olduğunu dile getiren Saadet Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada “Ekonomideki sıkıntıların çözümü için Berat Albayrak’ın istifası isteniyor. Bu işlerin düzelmesi için bakan değişikliği değil zihniyet değişikliğine ihtiyaç var. Kuzeye doğru giden otobüsün içinde güneye ne kadar yürürseniz yürüyün güneye gidemezsiniz. Çözüme ulaşmak için otobüsün şoförü de yönü de değiştirilmelidir” dedi.

Maaşlar dolar değil, dolar borcumuz da yok!

Birbiri ardına yaptığı paylaşımlarda ekonomideki gidişatın iyi yönde ilerlemediğini kaydeden Arıkan, Milli Görüş iktidarıyla çözümün bulunacağını belirterek, Bakan Albayrak’ın “Tam bağımsız ekonomi” sözlerini “Ülke olarak önümüzde iki seçenek var; ya bu sanal büyümeye inanarak, kendimizi kandıracağız ya da ülkemizin gerçeklerini görerek, üretime dönük yatırımlara yöneleceğiz. Tercihimiz üreten ekonomi! ” ifadeleriyle eleştirdi.

Dolardaki artış ile de paylaşım yapan Arıkan, “Maaşımız dolar değil, Şahsen dolar borcumuz yok ama son dönem dolar kurundaki artıştan dolayı dış borcumuz 840 milyar TL arttı. Bu rakam bütçe giderlerimizin yaklaşık 3/4’üne tekabül ediyor. (2020 yılında bütçe giderlerimiz 1 trilyon 95,5 milyar TL) #TamBağımsızEkonomi “sözlerini kullandı.