Başkan Uzunluoğlu’dan hem vatandaşa hem esnafa maske uyarısı « Dürüst Haber

SON DAKİKA

Başkan Uzunluoğlu’dan hem vatandaşa hem esnafa maske uyarısı

Bu haber 11 Ağustos 2020 - 16:28 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Pnarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, ilçe genelinde maske mesafe ve hijyen denetimi yaparak korona virüse karşı hem esnafı hem de vatandaşları uyardı.

Denetimlerde önce esnafı ardından da vatandaşları ziyaret eden Başkan Uzunluoğlu, maske, mesafe ve hijyen kurallarına herkesin uymasını istedi. Kurallara uyanlara teşekkür eden Başkan Uzunluoğlu, maske takmayanları ise uyararak vakalardaki artışa dikkat çekti.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de korona virüs salgınına karşı büyük bir mücadele yürütüldüğünü hatırlatan Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, toplumun bütün kesimleriyle güzel bir sınav verdiklerini belirtti. Son dönemlerde vaka sayılarında bir artışın söz konusu olduğunu dile getiren Başkan Uzunluoğlu, “denetimlerimizi zabıtalarımızla birlikte sürekli yapıyoruz. Bugünde farkındalık oluşması için denetimlere bizzat katıldım. İlçemiz merkezde büyük oranda kurallara uyulduğunu gördüm. Bu bizi mutlu etti. Bu dönemin klişe sözü maske, mesafe ve hijyen. Bu üçü olursa problem yok. Bu üçü olmazsa korona virüs belası tüm toplumu sarmaya devam ediyor. Hemşirelerimize şu çağrıda bulunmak istiyorum. Mutlaka maske taksınlar. Mesafeye dikkat etsinler. Hijyene dikkat etsinler. Kurallara uyduktan sonra bu korona virüs belasından en kısa sürede kurtulacağımıza inanıyorum” Haber:Mehmet Yılmaz