$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

SON DAKİKA

Çinliler Türkiye’yi hızla istila ediyor

Çinliler Türkiye’yi hızla istila ediyor
  • 19.01.2020
  • 14.920 kez okundu

Türkiyeyi istila etmekte kararlı olan Çin, yatırımcı şirketleri ile Türk firmalarını satın almakta.

Şangay merkezli tekstil devi Texhong, Türkiye’ye hızlı bir giriş yaptı ve Kayseri merkezli Başyazıcıoğlu Tekstil’in gayrimenkulleri, makine ve ekipmanlarını satın aldı. Bununla yetinmeyen şirket, çalışanları da Çinden getirrerek Çin istilası için gereken adımı da atmış oldu.

Çin’in en hızlı büyüyen tekstil şirketlerinden Texhong Textile Group, Türkiye’ye hızlı girdi. Şangay merkezli Texhong, Türkiye’de bir şirketin gayrimenkul ve üretim hattını satın aldı. Kayseri merkezli Başyazıcıoğlu Tekstil şirketi ile masaya oturan Çinli dev, Türk şirketin gayrimenkullerinin yanı sıra makine ve ekipmanlarını da bünyesine kattı.

Çalışanları Çinli olacak

Rekabet Kurumu tarafından onaylanan anlaşma ile Kayseri’ye yatırım yapan Çinli şirket, çalışanlarını da Çinden getirdi.  Çin Hükümetinin aldığı karar ile yutdışında yatırım yapan Çinli şirketlerin çalışanlarının enaz yüzde 57’sinin  Çinli olmasının zorunlu olduğu ifade edilmekte..  Öteyandan Başyazıcıoğlu Tekstil’de işe başlayan Çinlilerin’de Kayseri’ye geldiği ve bir otelde konakladıkları  öğrenildi.

 

 

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: