'Fatih Erbakan Koltuğa dayısı olan değil hakkı olan gelip oturacak '

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, “Kul hakkına girmekten, yetim malına göz dikmekten, israftan ateşten kaçar gibi kaçacağız. İşe alımlarda, görevlendirmelerde kriter ehliyet liyakat ve adalet olacak. Koltuğa dayısı olan değil hakkı olan gelip oturacak” dedi.

'Fatih Erbakan Koltuğa dayısı olan değil hakkı olan gelip oturacak '
22 Kasım 2021 - 16:50 - Güncelleme: 23 Kasım 2021 - 09:43

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, “Kul hakkına girmekten, yetim malına göz dikmekten, israftan ateşten kaçar gibi kaçacağız. İşe alımlarda, görevlendirmelerde kriter ehliyet liyakat ve adalet olacak. Koltuğa dayısı olan değil hakkı olan gelip oturacak” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, "Anadolu Buluşmaları" kapsamında ziyaret ettiği Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde vatandaşlara seslendi.

Siyaseti ticaret için değil ibadet için yapıyoruz

Sözlerine Milli Görüş dava şehidi Vakfıkebirli Adnan Demirtürk’ü anarak başlayan Erbakan, geçmiş dönemde Milli Görüş’ün yaptığı belediyecilik hizmetlerinde bahsederek şunları kaydetti:

"89 ve 94 yılında yapılan belediyecilik örnekleri ortada. Bu yapılan işlerin manası Allah'ın rızasını kazanmak için siyaset yapmak demek. Bugünküler gibi siyaseti ticaret için değil ibadet için yapmak demek. İşte bu örnekler bizlere Milli Görüşün ne mana ifade ettiğini gösteren tarihi ve muazzam örneklerdir. Bugün de Yeniden Refah Partisi olarak 50 senelik bu muazzam geçmişimize sahip çıkıyoruz. Aynı yolda, aynı heyecanla, aynı ruhla, aynı dava uğrunda ve o aynı efsane hizmetleri bu aziz millete bir kez daha yapmak için yola çıkmış bulunuyoruz. İşte bunları anlattıktan sonra size gelip oy isteyen partilere geçmişini sorun."

Yeniden Refah’ın 50 yıllık iş bitirme belgesi var

Vatandaşlara kendilerinden oy isteyen siyasi parti temsilcilerine referanslarının ne olduğunu sormalarını isteyen Erbakan, şöyle devam etti:

"5 sene bu ülkeyi ve devleti yönetmek için teslim edeceğiniz bir partili size geldiği zaman 'Geçmişte iş başına geldin mi? Geldiysen bu millete ne verdin? Bu söylediklerini, bu konuştuklarını yerine getirebildin mi? Sözünü tutabildin mi'. Bu soruları sormak sizin en büyük hakkınızdır. Zaten bu soru sorulduğu zaman Yeniden Refah Partimiz, Milli Görüş, hepsinin önüne çıkıyor. Çünkü Milli Görüşün 50 senelik tarihi, birbirinden muazzam kapı gibi iş bitirme belgeleriyle, altın yıldızlı referanslarla ve tarihe geçen efsane hizmetlerle dolu da onun için."

‘Kurtuluş Milli Görüş’ün ipine sarılmakla olur’

Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın geçmişte söylediklerinin bugün birer birer gerçekleştiğini belirten Erbakan, "Erbakan hocamız diyordu ki eğer Milli Görüşle yönetilmezseniz başınıza 4 felaket gelir, aç kalmak, işsiz kalmak, borca esir olmak, ahlaki erozyon ve dinimizden uzaklaşmak. İşte bu felaketlerin her birini bugün fiilen yaşıyoruz, yakından tecrübe ediyoruz. Öyleyse bu uyarıları yapan Milli Görüşün sesine kulak vermemiz, kurtuluş içinde Milli Görüşün ipine sarılmamız lazım. Partimiz de bu 50 senelik geçmişindeki efsane hizmetleri yapmak için yola çıktı." ifadesini kullandı.

Milletimize yük yüklemeden 150 milyar dolarlık kaynağımız hazır

Erbakan, parti olarak kaynak paketlerine ilişkin kitaplar hazırladıklarını kaydederek, "Borçsuz zamsız vergisiz milletin suyunu çıkarmadan millete yük yüklemeden 150 milyar dolar kaynak oluşturacağımız projelerimizi hazırladık. Bu kaynakları milletimiz için kullanacağız. Yeniden Refah iktidarında, gelir gelmez işçiye, memura, emekliye yüzde 70 maaş zammı yaparak işe başlayacağız. Bugüne kadar 'yüzde 50' diyorduk, ama döviz ve enflasyondaki artıştan artık yüzde 50 kurtarmıyor. Çiftçimize, köylümüze en yüksek taban fiyatları, ucuz mazot ve ucuz elektrik, girdilerin hepsi devlet desteği ile en uygun maliyetlerde verilecek. Yine bu 150 milyar dolarlık kaynağı atanamayan öğretmenlerin sıkıntısını gidermek için, EYT’lilerin mağduriyetini gidermek için, çiftçinin Ziraat Bankası ve kooperatiflere olan borcunun faizini silmek için, Kobilerin bankalara olan borçlarının faizini silmek için ve 83 milyon vatandaşın bankalara olan borcunun

faizini silmek için kullanacağız. Yani biz önce dış güçler ve imtiyazlılar değil önce millet diyeceğiz.”

81 ile yüzlerce Refah Projesi kitaplarının hazırlandığını ve bu hafta lansmanını gerçekleştireceklerini söyleyen Erbakan, “81 ilimiz için 634 projemizin il il fizibilitesi yapıldı. 10 milyonluk işsizler ordumuzun 1,5 milyonluk üniversite diplomalı genç işsizimizin nerede hangi fabrikaya kurarak istihdam edeceğimizin kitabını ortaya koyduk. Biz bu ülkede erzak kömür sadaka dağıtmak için değil bu ülkede işsizliği ve fakirliği ortadan kaldırmak için geliyoruz.”

Koltuğa dayısı olan değil hakkı olan gelip oturacak

Adalet konusundaki sıkıntıları da dile getiren Erbakan, “Bugün Türkiye’de hukuk maalesef adamına göre işliyor. Kararlar adamına göre veriliyor. Hakkı üstün tutan değil İktidarı üstün tutan bir hukuk anlayışına gelmiş durumdayız. Adalete yargıya hukuk sistemine güven kalmamış. Ehliyet liyakat ve adalet yerine hemşehrilik, yandaşlık ve akrabalık geçer akçe olmuş. Hayır bu olmaz. Yeniden Refah iktidarında Anadolu’nun en ücra köşesindeki kasketli Ahmet amca hakim karşısında cumhurbaşkanı ile eşit olduğunu bilecek. Nasıl ki 89 ve 94 yıllarında yerel yönetimlerinde ‘rüşvet veren de alan da melundur’ tabelası asıp rüşvetin, usulsüzlüğün ve yolsuzluğun önünü kestiysek, iktidara geldiğimizde devletin bütün kurumlarında ‘Hırsızlık yapan kızım Fatıma da olsa cezasını kendi elimle verirdim’ diyen Peygamber Efendimizin hassasiyeti esas alınacak. Kul hakkına girmekten, yetim malına göz dikmekten, israftan ateşten kaçar gibi kaçacağız. İşe alımlarda, görevlendirmelerde kriter ehliyet liyakat ve adalet olacak. Koltuğa dayısı olan değil hakkı olan gelip oturacak. “

Bu haber 19402 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum