Gökhan Ülke’den “Memduh Başkan’ı linç ettirmeyiz” çıkışı! « Dürüst Haber

SON DAKİKA

Gökhan Ülke’den “Memduh Başkan’ı linç ettirmeyiz” çıkışı!

Bu haber 18 Ağustos 2020 - 13:58 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.

AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke, son günlerin konusu “Villa Parseli Satışı” tartışmalarına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla katıldı.

Yaklaşık iki haftadır Kayseri kamuoyunda tartışılan Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin “Villa Parseli Satış İhalesi” ile ilgili görüşlerini sosyal medya hesabı Facebook üzerinden paylaşan Gökhan Ülke, Memduh Büyükkılıç’ı linç ettirmeyeceklerini söyledi. Ülke açıklamasında ihalenin hukuka aykırı olmadığını dile getirerek, “Bir hukukçu olarak şunu söyleyebilirim bu ihale tamamen hukuka uygundur ancak sonrasında bazı üst düzey Belediye yetkililerinin bu ihaleye ortak sıfatı ile dahil olup arsa alması kamuoyunu rahatsız etmiştir” dedi.

“Kıymetli büyüğümüz korumak her birimizin görevi”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın “Atom Karınca” ismini hak etmiş kıymetli bir isim olduğuna değinen Ülke, “Bir süredir şehrimizin gündemini Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Mart ayında gerçekleştirmiş olduğu arsa ihalesi meşgul etmekte. Bir hukukçu olarak şunu söyleyebilirim bu ihale tamamen hukuka uygundur ancak sonrasında bazı üst düzey Belediye yetkililerinin bu ihaleye ortak sıfatı ile dahil olup arsa alması kamuoyunu rahatsız etmiştir. Ben yaklaşık 12 senedir Sayın Memduh Büyükkılıç başkanımızı tanırım asla kendisi ya da bir yakını için menfaat temin etmeyeceğini bilirim . Bu sebeple yıllarca bu şehre hizmet etmiş ”Atom Karınca” ismini hak etmiş bu kıymetli büyüğümüzü korumak her birimizin görevi” dedi.

“Etik değil, istifa ederler mi bilemem”

Açıklamasında arsalara yetkili düzeyde isimlerin ortak olmasının etik olmadığını da kaydeden Ülke “Yetkili düzeyde bazı isimlerin bu ihalede arsa almış olması etik değil bunun farkındayım o kişiler istifa eder etmez bilmem ancak bu durumun çözümünü de yine yıllarca hizmetine güvendiğimiz belediye başkanımız ve İçişleri Bakanlığımızın müfettişlerine bırakmamız lazım. Biz haksızlık yapan hak yiyen her kim olursa karşısında taştan duvar oluruz ancak kimsenin de şehrimize hizmet etmeye çalışırken haksız yere linç edilmesine müsade etmez yanında kaya gibi dururuz Allah’ın izniyle…” sözlerine yer verdi.