İstanbul ticari taksi plakası fiyatları ne kadar? İşte güncel fiyatlar

İstanbul'da ticari taksi plakası fiyatlarında dalgalanma sürüyor. İşte güncel ticari taksi plakası fiyatları ve konuya ilişkin tüm merak edilenler.

İstanbul ticari taksi plakası fiyatları ne kadar? İşte güncel fiyatlar
28 Ocak 2022 - 22:39

İstanbul ticari taksi plakası uzun süredir en mantıklı yatırım araçları arasında gösteriliyor. Yüksek kira getirisi ve her geçen yıl değerlenmesi ile taksi plakası almak isteyen yatırımcı sayısı hızla artıyor. Peki İstanbul'da güncel ticari taksi fiyatları ne kadar? İstanbul ticari taksi plakası kira getirisi ne kadar? İstanbul'da ticari taksi plakası almak için ne yapmak gerekiyor? İşte konuya ilişkin tüm merak edilenler..

Milyonlarca kişiye ev sahipliği yapan İstanbul'da, taksi piyasası her zaman hareketli ve canlı olmasıyla yatırımcısının gözünü kamaştırıyor. Resmi kayıtlara göre 17.395 ticari taksinin bulunduğu Megakent'te araç sayısının az olması nedeniyle fiyatlar ve rağbet sürekli yükseliyor.

İSTANBUL'DA TİCARİ TAKSİ PLAKASI FİYATLARI NE KADAR? 

Ani olarak dalgalanmalar yaşanan 34 plaka ticari taksi borsasındaki son durum, sarı plakaya yatırım yapmak isteyen vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılıyor.

Son dönemdeki yüzde 8,89'luk artışla İstanbul ticari taksi plakası fiyatları, 2 Milyon 50 bin lira ile 2 Milyon 250 bin lira arasında değişiyor.

İSTANBUL TİCARİ TAKSİ PLAKASI GETİRİSİ NE KADAR?

İstanbul'daki az sayıda plakalardan birini almak isteyen ve yatırım aracı olarak gelir elde etmek isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de İstanbul'daki taksi plakası kiraları.

İstanbul Taksi Borsasında güncel olarak ticari plakaların aylık kira getirisi 8 bin 500 lira olarak işlem görmekte.

İSTANBUL'DA KAÇ TANE TİCARİ TAKSİ PLAKASI VAR? 

İstanbul'da son olarak 1989’da yapılan İstanbul Sarı Ticari Taksi Plaka İhalesinden bu yana, şehirdeki toplam ticari taksi plakası sayısı resmi rakamlara göre 17.395' dir.

İSTANBUL'DA TİCARİ TAKSİ PLAKASI ALMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKİYOR?

İstanbul'da ticari taksi plakası almaya karar verdiniz ve size plakasını devren verecek bir araç sahibi ile el sıkıştıysanız, istenen belgeleri hazırladıktan sonra  toplu ulaşım hizmetleri müdürlüğüne başvurularak çalışma ruhsatı alınmalıdır.

2010'DA İSTANBUL'DA TİCARİ TAKSİ PLAKASI FİYATLARI NE KADARDI?

Son 20 yılda ülkemizde en çok değerlenen yatırım araçlarından biri de hiç şüphesiz ticari taksi plakaları olmuştur. 2010 yılında İstanbul'da ticari taksi plakaları 500 Bin Türk Lirasından alıcı buluyordu.

İBB'NİN TAKSİ PLAKASI DEĞİŞİKLİĞİ İLE PLAKA FİYATLAR DEĞİŞİR Mİ?

Göreve geldiğinden bu yana İstanbul'daki taksi sorununa dikkat çeken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ticari plaka sayısının arttırılması gerektiğini belirtmişti. Taksi Plakası sahiplerinin karşı çıktığı düzenlemeye göre,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi çatısı altında önce 5 daha sonra da ilave 5 bin taksi plakası daha trafiğe sokulacak.

Durum henüz netlik kazanmamışken daha şimdiden İstanbul'da ticari taksi plakası fiyatlarında düşüşe neden olacağı ön görülüyor.

Bu haber 226 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum