Reklam
Reklam

İYİ Partili Ataş: KYK borçları nedeniyle 400 bin genç icralık

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borcu nedeniyle 400 bin gencin icralık olduğunu iddia etti. İktidarın bu gençleri görmezden geldiğini savunan Ataş, sorunun çözümü için düzenleme yapılmasını teklif etti. 

İYİ Partili Ataş: KYK borçları nedeniyle 400 bin genç icralık
07 Mart 2022 - 18:02
Reklam
KAYSERİ (1HA) – İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borcu nedeniyle 400 bin gencin icralık olduğunu iddia etti. İktidarın bu gençleri görmezden geldiğini savunan Ataş, sorunun çözümü için düzenleme yapılmasını teklif etti. 

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, KYK borçları nedeniyle sıkıntı yaşayan gençlerin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. KYK borçlu sayısının 5 milyonu aştığını ve yaklaşık 400 bin gencin icralık durumda olduğunu savunan Ataş, ekonomik krizin giderek derinleştiğini söyledi. Ataş, “Yaklaşık 400 bin genç icralık durumda. Geçen yıl 5,5 milyar lira olan KYK borçlarının bu sene 10 milyar liraya yaklaştığı belirtiliyor. Görüldüğü gibi, gençlerimiz bu borçları ödeyemiyor” dedi.

İktidarın KYK borçlarını görmezden geldiğini savunan Ataş, şunları söyledi: “Yandaşların ceza borçlarını silen, 5'li çetenin milyarlarca vergisini affeden, Suriyelilere milyar dolarlar harcayan, yabancı ülkelere peşi sıra yardımlar gönderen, yabancı ülkelerin IMF'ye olan borçlarına kadar ödeyen iktidar gençlerimizin KYK borçlarını görmezden gelmektedir. Bu borçlar yüzünden okurken çalışmak zorunda kalan, ülkesinden ve kendi geleceğinden umudunu kesen, ülkemizin geleceği bu gençlerimiz için bir adım atılmalı ve yeni bir düzenleme yapılmalıdır.”
Bu haber 1211 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Muhlis Karabey
    1 yıl önce
    Gerçekten çok doğru bir sorunu dile getirmişsiniz Sayın Vekilim.Teşekkürler