Kafalar ekibine şok! 5 yıl hapis cezası « Dürüst Haber

SON DAKİKA

Kafalar ekibine şok! 5 yıl hapis cezası

Bu haber 08 Ocak 2021 - 23:02 'de eklendi ve 1.445 views kez görüntülendi.

Türkiye’nin en çok tanınan sosyal medya fenomenlerinden olan kafalar ekibi geçtiğimiz yıl çektikleri video yüzünden başları belaya girdi. Kafalar ekibi hakkında 5’er yıl hapis cezası istendiği ortaya

Youtube fenomenleri arasında en çok takipçi sayısına sahip isimlerden olan “Kafalar” ekibi hakkında 5 yıl hapis isteniyor.

“Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunlarının Düzenlenmesi Hakkındaki Kanunun” 5 inci maddesine muhalefet ettikleri gerekçesiyle dava açılırken Fatih Yasin, Atakan Özyurt ve Bilal Hancı’dan oluşan ekibin her bir üyesi için 5’er yıl hapis istendi.

Youtube’da 6 milyondan fazla takipçisi bulunan ekibin 2016 yılının aralık ayında çektiği “100.000 TL ile 1 gün geçirmek” adlı videosuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından dava açıldı.

Söz konusu videodun yayınlanmasından önce duyurusunu “Çok büyük bir kupon yaptım. Eğer tutarsa 100 bin küsur TL kazanacağım. Şu anda bildiğim tüm totemleri yapıyorum. Sanal kumar sitesinden kazanılmış 120 bin TL… Kardeşlerim bu parayı var mısınız Kıbrıs’ta güzelce ezelim?” diye yazıldı.

KAFALAR EKİBİNE 5 YIL HAPİS CEZASI
Kafalar ekibinin 4 milyon 907 bin kişi tarafından izlenen videosu Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından fark edilince haklarında yasa dışı sanal kumar sitesinin reklamını yaptıkları gerekçesiyle dava açıldı. Açılan davada grup üyelerinin 5’er yıla kadar hapisleri isteniyor.Videoda da sitenin isminin görüntüsü yer alırken grubun attığı tweet’lerde kumar sitesinin ismi verildi. Emniyet güçleri, grup üyelerini gözaltına aldı.

VİDEOYU MENAJERLERİ YÜKLEMİŞ
İfadeleri alınan Kafalar ekibi , söz konusu videoyu menajer Arda’nın siteye yüklediğini, Bilal, Atakan ve Fatih’in Kıbrıs’a giderek video çekip ilgili sitenin reklamını yapmasına menajerleri Arda’nın aracı olduğunu sitenin KKTC olması nedeniyle yasal bir sorun yaşamayacaklarını sandıklarını ifade ettiler