KAYMOS'da flaş gelişme! Yönetime Mahkeme tedbiri geldi

Uzun süredir tartışmalara konu olan KAYMOS Yönetimi Mahkeme kararı ile yönetimden el çektirildi.

KAYMOS'da flaş gelişme! Yönetime Mahkeme tedbiri geldi
16 Ağustos 2022 - 11:07 - Güncelleme: 17 Ağustos 2022 - 12:31
Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği'nde (KAYMOS) şok gelişme yaşandı.
Dernekte üyelerin imza toplayarak seçim talebine duyarsız kalan ve idari süreci başlatmayan KAYMOS Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimine mahkemeden seçime gitme kararı çıktı.
Ayrıca mahkeme derneğin bütün defterlerine tedbiren el koydu.
Kayseri Adliyesi 3. Sulh Mahkemesi, KAYMOS ile ilgili olarak Oğuz kılınç’ın davacı olduğu duruşmada 12 Ağustos 2022 tarihinde Derneğe Kayyım atanmasıyla ilgili olarak karar verdi.
Duruşmada davacı avukatının, vekilinin KAYMOS üyesi olduğunu, dernek üyelerinin beşte bir çoğunluğunun yazılı başvurusu üzerine yönetim kurulunca olağanüstü toplantıya çağrılması gerektiğine işaret etti. Yönetim Kurulu genel kurulu toplantıya çağırmaması durumunda ise üyelerden irisinin başvurusu üzerine sulh hakiminin üç üyeyi genel kurul toplantıya çağırmakla görevlendiceğine dikkat çekti. Avukat, taleplerinin haklılığına dikkat çekerek, Tulat duran, Şeref türker ve İbrahim Erdinç’in derneği olağanüstü toplantıya çağırmakla görevlendirilmesine, Akif Çöl’ün yedek olarak belirlenmesi yönünde karar verilmesini talep etti.
Mahkeme daha önce bu yöndeki talebin reddedildiğine dikkat çekerek, yenilenen taleple ilgili olarak ihtiyati tedbir talebinin kısmen kabul ve kısmen reddine yönelik karar verdi. Mahkeme, dava süresince ve takdiren teminatsız dernek defterlerinin üzerinde değişiklik yapılmasının engellenmesi, dernek defterlerinin mahkemece mufahaza altına alınmasına, dörenke yönetiminin üyelik çıkarma ve üye kaydı silme işlemlerinin yapılmasının engellenmesi ve dernek yönetiminin derneği borçlandırıcı işlem ve dernek malları üzerine tasarruf işlemleri yapılmasının engellenmesi yönelik tedbir talepleri kabul edildi. Dernek ile ilgili sulh mahkemesindeki dava ise devam ediyor. 
Bu haber 382 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum