Kayseri'de Ortaokul öğrencilerinden 'Bilim Fuarı Sergisi'

Kayseri Şehit Ertuğrul Taciroğulları Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı 15 proje, Tübitak 4006 Bilim Fuarı Sergisi’nde gösterime sunuldu.

Kayseri'de Ortaokul öğrencilerinden 'Bilim Fuarı Sergisi'
13 Mayıs 2022 - 23:12
KAYSERİ (1HA)- Kayseri Şehit Ertuğrul Taciroğulları Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı 15 proje, Tübitak 4006 Bilim Fuarı Sergisi’nde gösterime sunuldu.

Sergide İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik projeleri inceleyip öğrencilerden bilgi aldı. Başarılarından dolayı öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti.


Bilim fuarı hakkında bilgi veren okul müdürü Mustafa Aksoy, "Okul olarak akademik, kültürel, bölgesel ve ulusal alanda yapılan projelerde etkin olarak yerimizi alıyoruz. Bu başarıların sağlanmasında özveriyle çalışan okul yöneticilerimize ve emeklerini hiçbir zaman esirgemeyen eli öpülesi öğretmen arkadaşlarımıza ve geleceğin bilim insanı olacak yavrularımıza şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı. 

Tübitak 4006 Bilim Fuarı Sergisi’ne İl Milli Eğitim Müdürü Teltik’in yanı sıra Melikgazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Kıratlı, Cuma Doğan, Memursen İl Temsilcisi Aydın Kalkan, bölge okul yöneticileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Sergide katılımcılara nohut pilav ikramında da bulunuldu.
Bu haber 107 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum