Mecidiyeköy’de yol su altında: araçlar mahsur kaldı « Dürüst Haber

SON DAKİKA

Mecidiyeköy’de yol su altında: araçlar mahsur kaldı

Bu haber 21 Ağustos 2020 - 10:17 'de eklendi ve 7 views kez görüntülendi.

İstanbul’da sabah saatlerinde bastıran yağmur, vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Mecidiköy ve Okmeydanı’nda yollar göle dönerken, sürücüler zor anlar yaşadı. Yolda kalan bazı araçlar vatandaşlar ve itfaiye ekiplerinin yardımlarıyla kurtarıldı.

Sabah saatlerinden itibaren başlayan ve yer yer sağanak halinde etkisini gösteren yağmur vatandaşlara zor anlar yaşattı. Mecidiyeköy ve Okmeydanı’nda bazı yollar göle döndü. Sürücüler su birikintisinde ilerlemekte zorlanırken, bazı araçlar yolda kaldı. Okmeydanı Kavşağı’nda yolda kalan araçlar vatandaşlar ve itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı. Kurtarma çalışmalarının ardından bir itfaiyeci, fırça sapıyla tıkanan mazgalları açmaya çalıştı.

Mecidiyeköy’de ise bir servis minibüsü göle dönen yolda kaldı. Aracının başında kurtarılmasını bekleyen Ahmet Erali, “Normal yolunda giden araba birden stop etti. Buraya kadar gelebildim, daha ilerisine devam etmiyor. Yağmur bir anda yağdı, bu hale geldik. Biraz daha yağsa ne olacağını Allah bilir. Tekerleklere kadar su vardı, zararım çok fazla. Yolcular vardı, başka arabaya bindirerek onları gönderdim, çekici bekliyorum” diye konuştu.

 

ÜSKÜDAR’DA YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

ÜSKÜDAR’da yoğun yağış nedeniyle yollar göle döndü, araçlar ilerlemekte zorlandı.

İstanbul’da sabah saatlerinde yağmur etkili oldu. Üsküdar’da da yağış nedeniyle bazı yollar su altında kaldı. Araçlarr ilerlemekte zorlandı. Yağış nedeniyle rögarların taştığı görüldü.

Murat DELİKLİTAŞ-Hasan YILDIRIM/İSTANBUL, (DHA)

Cengiz ÇOBAN-İsa ALMAÇAYIR-İSTANBUL-DHA