Saadet Partili Arıkan, “Vakit Merhum Erbakan Hocamızın dediği gibi “banane Amerika’dan” deme vakti” « Dürüst Haber

SON DAKİKA

Saadet Partili Arıkan, “Vakit Merhum Erbakan Hocamızın dediği gibi “banane Amerika’dan” deme vakti”

Bu haber 16 Ağustos 2020 - 14:32 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, Joe Biden’ın açıklamalarının 8 ay sonra ortaya çıkmasını gündem değiştirme çabaları olarak değerlendirdi.

Saadet Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan, gündemin Sanal Ekonomi ve Sanal Siyasi manevralarla değiştirilmeye çalışıldığını söyledi. Türkiye’nin gündeminin halkın ekonomisi olması gerektiğine değinen Arıkan, “Zihniyet değişikliği olmadan ne yaparlarsa yapsınlar. Sanal gündem de oluştursalar nafile ekonomi bu şekilde düzelmez” dedi.

Eski ABD Başkan Yardımcısı ve 3 Kasım seçimlerinde Demokrat Parti’nin başkan adayı Joe Biden’ın açıklamalarının 8 ay önce değerlendirilip gereken cevabın verilmesi gerektiğine vurgu yapan Arıkan, Sosyal Medya hesabı üzerinden “Joe Biden haberini neden 8 ay sonra servis ettiniz?” diye sordu. ABD’nin hiç bir zaman Türkiye’nin müttefik olamayacağını ifade eden Arıkan, açıklamasında madde madde şu sözlere yer verdi;

“-Joe Biden haberini neden 8 ay sonra servis ettiniz?
-Biz değil pkk yayın organı servis etti

-Neden 8 ay sonra cevap veriyorsunuz?
-Muhalefet neden 8 ay önce cevap vermedi?

-ABD ile ilişkileri askıya alacakmısınız?
-ABD bizim müttefikimiz

ABD’nin her attığı adımın Büyük İsrail projesine hizmet ettiğini biz de biliyoruz siz de biliyorsunuz. Vakit Merhum Erbakan Hocamızın dediği gibi “banane Amerika’dan” deme vakti. Bu açıklamayı bir fırsata çevirelim Erbakan Hocamızın;
-Yeniden büyük Türkiye
-Yeni bir Dünya
hedeflerini hayata geçirmenin yollarını arayalım. ABD’de seçimleri kim kazanırsa kazansın Amerika’dan asla bize müttefik olmaz.”