"Doğru ve Dürüst Haberin Merkezi"
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

SON DAKİKA

SAVAŞÇI dizisinde Doğu Türkistan Milli Marşı seslendirildi

SAVAŞÇI dizisinde Doğu Türkistan Milli Marşı seslendirildi
  • 16.12.2019
  • 1.835 kez okundu

FOX TV’de Pazar günleri günleri yayınlanan Kahraman Türk Ordusunun Teröristlerle mücadelesini anlatan ve çok sevilen SAVAŞÇI dizisinde Çin’in Doğu Türkistan Türklerine baskı,zulüm ile soykırımları ve Eğitim Merkezleri iddia edilen Çin Toplama(NAZİ) kampları ile Doğu Türkistan Milli Marşı seslendirildi. Planlama, Uygulama ve Senaryosununun Ülkemizin önde gelen Senaristi Sayın Süleyman Çobanoğlu’nun yaptığı Limon Filim yapımı dizinin 15 Aralık Pazar günü oynanan 86.bölümünün büyük bir kısmında Doğu Türkistan’in günümüzdeki durumuna yer veriliyor.

Çin’in baskı ve zulmü ile Eğitim Merkezleri olduğunu iddia ettikleri Çin Toplama kamplarına ait önemli belgelerin taşıyan Çolpan Emet isimli Yolbaşçı konumundaki yaşlı bir Uygur Türkü’nün önderliğinde Suriye üzerinden Türkiye’ye sığınmak isteyen bir gurup Doğu Türkistanlının Çin Ajanlarınca kiralık terörist guruplara öldürtülmek ve taşıdıkları Soykırım cinayetlerine ait çok önemli kanıtların yok edilmesi konu ediliyor.

Türk Özel Kuvvetlerinin Çin Ajanlarının tuzağına düşen Doğu Türkistanlı gurubun nasıl kurtarıldığı de anlatılıyor. Sığınmacı gurubun içinde yer alan bir Uygur Türkü’nün de Çin Ajanının kiraladığı Teröristlerle çatışmalara katıldığı ve şehit düştüğü ve şehidin üzerine al ve gökbayraklarla örtülmesi ve bu şekilde Türk Askerlerince taşınması sahneleri büyük bir heyecan ve duygu seli içerisinde izlendi.

Kaynak:

https://www.uyghurnet.org/

Yazar: Hamit Göktürk

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ