Servisçiler Odası Başkanı Ay: Zaten paramız yok, dilenmez dilenci olduk « Dürüst Haber

SON DAKİKA

Servisçiler Odası Başkanı Ay: Zaten paramız yok, dilenmez dilenci olduk

Bu haber 13 Ağustos 2020 - 1:35 'de eklendi ve 57 views kez görüntülendi.

Kayseri Minibüsçüler ve Servis İşletmecileri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Ay, Okulların açılma tarihinin ertelenmesini değerlendirdi.

Dünyayı etkisi altına alan Çin Virüsü salgını sürecinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kararla okulların tatil edildiğini ifade eden Başkan Yavuz Ay, “Sayın yetkililer 6 aydır tek kuruş gelirimiz olmadı. “Siz ne yediniz ne içtiniz?” diye soran bir yetkili de görmedik. 31 Ağustos’ta okullar açılacak denildi, ümitle bekledik. Bugün Bakan Bey açıklama yaptı. Okullar 21 Eylül’de açılacak diye, yine ümitle bekliyoruz. Ama okullar 21 Eylül’de açılmayacaksa bizlere boş yere masraf ettirmeyin. Sigorta, MTV, lastik, bakım, muayene… Sezona başlamak için nerden baksak 8-9 bin para lazım. Zaten paramız yok, dilenmez dilenci olduk. Hısım akraba borç vermez oldu. Kredi, kredi kartları zaten ödenmedi. Ertelenen borçlar birikti, meslekten soğuduk” diye konuştu.

 “Devlet memurları, işçiler empati yapsın. 6 aydır maaş almadıklarını düşünsün”

Servisçi esnafının ekonomik anlamda çok büyü zorluklar yaşadığını belirten Oda Başkanı Ay, ” Lütfen devlet memurları, işçiler empati yapsın. 6 aydır maaş almadıklarını düşünsün. Biz bankaların da akrabaların da arkadaşların da kara listesine girdik, kimse bize selam da borç da vermiyor. Lütfen sesimizi duyun! Devlet hemen hemen her kesimi düşündü, çeşitli imkanlar tanıdı; ama bizim varlığımızı söyleyen konfederasyon, federasyon olmadı. Bu yüzden devletin aklının ucundan bile geçmedik. Biz hep ürettik, devlete yük olmadık. Her türlü vergiyi verdik de verdik. Hatta istihdama katkı bile sağladık. Devlet büyüklerimize arzımız bize nakdi destek verilmesi yoksa aç kalacağız” dedi.