Temel Karamollaoğlu: Sorunlar, sanal gündemlerle örtülüyor « Dürüst Haber

SON DAKİKA

Temel Karamollaoğlu: Sorunlar, sanal gündemlerle örtülüyor

Bu haber 09 Ağustos 2020 - 12:25 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin online düzenlenen İl Başkanları Toplantısı’nda, gündemin öne çıkan başlıkları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu, iktidarın sanal gündemlerle ülkede yaşanan sorunların üzerini örtmeye çalıştığını belirterek, “İktidar öyle bir algı oluşturuyor ki, ülke onlara göre uçuyor. Ama uçak şimdi düşüyor. Eğer sen becerikli değilsen uçamazsın. Uçağı da, pilotu da kaybedersin. Allah bu arkadaşlara akıl fikir versin” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin online düzenlenen İl Başkanları Toplantısı’nda, gündemin öne çıkan başlıkları ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Beyrut’ta yaşanan patlama ile ilgili konuşarak sözlerine başlayan Karamollaoğlu, meydana gelen elim patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi. Karamollaoğlu, yaşanan patlamanın ihmal veya sabotaj olup olmadığının araştırılıp, sorumluların ortaya çıkarılmasın gerektiğini kaydetti.

BİRÇOK ALANDA ÇIKMAZA GİRDİK
Türkiye’nin ekonomiden dış politikaya, eğitimden hukuka kadar her alanda bir çıkmaza girdiğini belirterek sözlerine devam eden Karamollaoğlu, iktidarın sanal gündemler ile bu sorunların üzerini örtmeye çalıştığını ifade etti. Karamollaoğlu, “İktidar öyle bir algı oluşturuyor ki ülke onlara göre uçuyor. Ama uçak şimdi alabora oldu. Eğer sen becerikli değilsen uçamazsın. Uçağı da pilotu da kaybedersin. Allah bu arkadaşlara akıl fikir versin.” dedi.

SORUNLARDAN KURTULMANIN REÇETESİ SAADET PARTİSİ’DİR
Ülkenin içinde bulunduğu bu sorunlara yönelik iktidar partisi dışındaki partilerin çıkış yolu aradıklarını vurgulayan Karamollaoğlu, “Ancak şu bir gerçektir ki bu olumsuz şartlardan kurtulmanın reçetesini sunabilecek tek parti Saadet Partisi’dir. Biz bu inanç ile bugüne kadar çalışıp gayret ettik. Bundan sonra da çalışıp gayret etmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

GENEL MERKEZİMİZİN TEMELİNDE GARİBANIN ALIN TERİ, HELAL KAZANCI VAR
Partilerinin yeni Genel Merkez binası ile ilgili de bilgi veren Karamollaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Binamızın inşaatı büyük bir özveri ve gayret ile gerçekleşti. Hanım kardeşlerimiz küpelerini, bileziklerini çıkarıp verdi. Fedakâr ve cefakar teşkilat mensuplarımız kötü günleri için biriktirdikleri paralarını çıkarıp verdiler. Binamızın temelini hibeler, ihaleler değil, garibanların alın teri ve helal kazancı oluşturuyor. İnanıyorum ki sizlerin gayretleri ile tuğla tuğla yeni genel merkezimizi inşa ettiğimiz gibi yeni bir Türkiye’yi de inşa edeceğiz.”

BİRÇOK ALANDA ÇIKMAZA GİRDİK
Türkiye’nin ekonomiden dış politikaya, eğitimden hukuka kadar her alanda bir çıkmaza girdiğini belirten Karamollaoğlu, “Şu bir gerçektir ki bu olumsuz şartlardan kurtulmanın reçetesini sunabilecek tek parti Saadet Partisi’dir” şeklinde konuştu.