Başkan Özhaseki CHP'li Belediyelere: " Kamunun parasını yemeyin"

AK Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de Gülük Soysal Tesisinin temel atma töreninde CHP'li belediyelere yüklendi.

Başkan Özhaseki CHP'li Belediyelere: " Kamunun parasını yemeyin"
31 Aralık 2021 - 17:31 - Güncelleme: 31 Aralık 2021 - 18:44
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de Gülük Soysal Tesisinin temel atma töreninde konuştu. 

Beldiye başkanlığı döneminde yaşadığı sıkıntılardan bahseden Özhaseki şöyle konuştu; '' Biz yaklaşık 25 sene kadar önce belediye başkanlığına başladık. O günden bu zamana kesintisiz bir şekilde hizmete devam ediyoruz. O günlerin Kayserisini hatırlayanlar bilirler, çok şükür 25 senedir bu mücadeleyi gece, gündüz demeden veriyoruz. Bir taraftan şehrin alt yapısı ile çok uğraştık, bir sorun kalmadı. Üst yapıda bir çok tesis elden geçti, modern tesisler yapıldı. Kayseri ve çevresi Avrupadaki başkentlerle yarışacak hale geldi.'' dedi.

Muhalefette oldukları dönem hakkında da konuşan Başkan Özhaseki yaptıkları projelerin muhalif parti milletvekilleri tarafından kabul edilmediğini, Kayseri'nin sürekleri gelişmesine ve kalkınmasına engel olduklarını belirten Özhaseki; ''O günleri hiç unutmuyorum, Stadyumu tamir ve tadilat yapalım Gençlik ve Spor Bakanlığına yeniden verelim diyorum, hayır diyorlar. Kızılırmak üzerine baraj yaptıralım, sizden para istemiyoruz diyoruz, yapamazsınız diyorlar. Raylı sistem yapmak istiyoruz, paramız var izin verin diyoruz, hayır diyorlar. Hepsine hayır dediler yani hiçbir şekilde Kayseri'de taş üstüne taş koyulsun istemediler. Gitmediğim yer çalmadığım kapı kalmadı.'' söyleminde bulundu.

CHP'nin belediyecilik anlaşını eleştiren Başkan Özhaseki; ''Bizim işimiz eser siyaseti, insanların dualarını almak. 80'li yıllarda İstanbul'da öğrenciyken gece yarısı saat 3' saatimizi kurarız, suyun akması için kalkarız evde ne varsa onu doldurmaya çalışırdık. Bayezıt Camii önünde camii kadar devasa çöp dağlarının olduğu dönemleri biliriz, o çöp dağlarının patlayıp 40 kişinin öldüğü dönemleri biliriz. Militan kadrolarının içerilere doldurulup, eylemden eyleme koştukları dönemleri biliriz. Şu dönemde de emin olun bunların genetiğinde çok fazla değişen bir şey yok. '' dedi.


''SÖYLEDİKLERİNİ YAPMIŞLARSA SÖZLERİMİ GERİ ALACAĞIM;''

CHP belediyelerinin seçim kampanyaları esnasında söz verdikleri projelerin yapılmadığı konusuna dikkat çeken Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki; ''Cumhuriyet Halk Partili belediyeler seçim yapılalı 3 sene geçti söylediklerini yapmışlar ise ben Yerel Yönetimlerden sorumluyum, dosyaları tutuyorum. İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, İzmir,
'de neler söylediklerini biliyorum, Antalya'da ne vaatlerde bulunduklarını hepsini biliyorum, hepsinin dosyaları elimde var, eğer söylediklerinin %1 kısmını yapmışlarsa sözlerimi geri alacağım
.''  sözleri ile CHP'li belediyelerin sözlerini tutmadıklarını iddia etti.


'YENi DÖNEMDE BİR ŞEY ÖĞRENDİLER; 'ALGI OPERASYONU ÇEKİYORLAR'

 2019 Yerel seçimleri ile birçok belediyenin başına geçen CHP'li isimleri öne sürerek vurgu yapan Özhaseki; ''Algı operasyonu çekiyorlar, olmayan bir şeyi olmuş gibi, yalana dayalı yapıyorsanız ve bunun için büyük paralar harcıyorsanız, zehir zıkkım olsun. Kendi paranızı harcayabilirsiniz ama kamunun parasını ajanslara dökemezsiniz. Algı operasyonu çekmek için milyonlarca lira dökemezsiniz. İstanbul'da Tevfik Bey geçenlerde açıkladı, ajanslara verilen para, 849 milyon TL. Yaklaşan deprem için ,kentsel dönüşüm için ayrılan para 450 milyon TL, sosyal konutlar yapmak için ayrılan para, 12 milyon TL ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin algı operasyonu çekmek için ajanslara akıttıkları para 849 milyon TL. Bunun hesabını Allah sorar. Ne olur sizde hizmet edin, ne söz vermişseniz yapın. Ankara'da, 58 kilometre metro ağı sözü verildi, 58 santimin projesi bile yapılmadı. Ne yapıyorlar peki, akşama kadar ajansların başındalar, bir iki yerde sempatik gelebilecek görüntüleri sosyal medyaya yansıtıyorlar, youtuberler, fenomenler ve dizdikleri binlerce kişilik bir ordu ile durmadan sosyal medyada kendilerini övüyorlar. Kendinizi övüyorsunuz madem bari biz doğru bir şey söylediğimizde bize küfür etmeyin bari. Doğru bir şey söylüyoruz besleme ordu ile saldırı başlatıyorlar. Bunları millet bilsin diye söylemeye devam edeceğiz, istikametimizi değiştirmeyeceğiz.'' ifadelerini kullandı. 


Haber: Sude Şimşek/Mustafa Ali Kaya

 
Bu haber 585 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum