BBP'den flaş Cumhur ittifak kararı! Destici sessizliğini bozdu...

Mustafa Destici Cumhur İttifakı’nda yaşanan sorunlarla ilgili dikkat çeken ifadelerde bulunurken neden kendi parti logolarıyla seçime girme kararı aldıklarını açıkladı.

BBP'den flaş Cumhur ittifak kararı! Destici sessizliğini bozdu...
18 Mayıs 2022 - 11:49

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici son günlerde partisi hakkında çıkan iddialara cevap verdi. Mustafa Destici Devlet Bahçeli’nin Rize-Artvin Havalimanı açılışında elini tutmamasıyla ilgili düşüncelerini paylaşırken Cumhur İttifakı çatısı altında neden kendi amblem ve ismiyle girme kararı aldıklarını da ortaya koydu.

AK Parti ve MHP’yle beraber Cumhur İttifakı içerisinde yer alan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Bahçeli’nin ittifakta üçüncü bir partinin amblem ve ismine sıcak bakmamasıyla ilgili haberlerle ilgili “Devlet Bahçeli’nin bu konuda bir açıklamasını duymadım. MHP Türkiye’nin en köklü partilerinden biridir. MHP’liler vatansever insanlardır. Benzer hassasiyetleri taşıyoruz. Sayın Bahçeli’nin fikirlerine de saygı duyuyoruz. Bunu biz daha önce kamuoyunda zaten dillendirdik. Bizim önceliğimiz devletin bekası, ülkenin bütünlüğü ve milletin istikbalidir. Büyük Birlik Partisi ‘önce devletim, önce milletim ve önce ülkem’ diyen bir duruşa sahiptir. Bizim önceliğimiz bunlardan dolayı 2023 seçimlerini Cumhur İttifakı’nın kazanmasıdır. Özellikle güvenlik politikalarının devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz.” Diye konuştu.
Seçimlere kendi amblem ve ismiyle girme kararı hakkında da konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici amblem olmadığında seçmenlerinin ittifaka oy vermelerinde zorlandıklarını söyledi.

Destici neden kendi logolarıyla ve isimleriyle seçime girmek istediklerini şu sözlerle anlattı:

“Seçimlere kendi isim ve amblemimizle Cumhur İttifakı çatısı altında gireceğiz. 2018 seçimlerinde partililerimiz AKP listelerinden aday gösterilmişti. Bu yöntemi 2023 seçimlerinde uygulamayacağız. Kendi amblemimizle girdiğimizde Cumhur İttifakı’na daha çok katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Partinizin amblemi olmadığında seçmeninizin tamamını ittifak çatısı altında oy vermeye zorlanabiliyorsunuz.”

Rize- Artvin Havalimanı açılışında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin elini tutmamamasıyla ilgili de düşüncelerini paylaşan Desitici Cumhur İttifakı içerisinde fitne çıkarmak isteyenlerin bunların üzerine gittiğini düşünüyorum. Biz aynı uçakla seyahat ettik. Gayet samimi bir havada geçti görüşmemiz” dedi.

Bu haber 175 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum