Celal Şengör yine haddini aştı! Peygamberleri yok saydı

Ateist olduğunu dile getiren ve dinlerle ilgili haddini aşan cümleler kurmaktan utanmayan Celal Şengör bu sefer de Hz. İbrahim- Hz Musa ve Hz İsa’ya büyük saygısızlık gösterdi.

Celal Şengör yine haddini aştı! Peygamberleri yok saydı
24 Mayıs 2022 - 16:36

İslam dini hakkında söylediği çirkin sözlerle de tanınan Celal Şengör yine haddini aştı. Şengör Bu seferki konuşmasında da peygamberleri yok saydı.

Haberbertürk'te Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek Bilim programının bu haftadaki konuğu jeolog Celal Şengör'dü. Daha önce kendi dışkısını yemesi ve kız öğrencilerini taciz etmesiyle gündeme gelen Prof. Dr. Celal Şengör, peygamberleri yok saydığı konuşmasında “"İbrahim diye bir adamın yaşadığı malum değil. İsa da mevcut değildir. Musa bence efsaneden daha fazlasıdır." Cümlelerini kurabildi.

CELAL ŞENGÖR YİNE HADDİNİ AŞTI

Teke Tek Bilim programının diğer konukları arasında , Akademisyen Ahmet Arslan ve Harran'daki kazı başkanı Mehmet Önal’da yer aldı. Din konusunun açıldığı bir bölümde Mehmet Önal, Hz. İbrahim'in Harran'da yaşadığını belirterek, "Burası Hz. İbrahim'in yaşadığı yer. 75 yaşına kadar burada yaşıyor. Kutsal kitaplar Harran'ı işaret ediyor." Diye konuştu.

Bunun üzerine Celal Şengör’ün konuşmalarında şu skandal ifadeleri kullandı:

"Ben bunun saptamasını yapayım, o masal. Hocam masal o. Bunların hepsi masal. İbrahim diye bir adamın yaşadığı malum değil. Bütün bu söylenen kişiler tarihte yok. Bunların hepsi o 3 tane kutsal kitap denilen, Suriye din geleneği, Mezopotamya din geleneğinden türemiş bir yan branştır. Musa peygambere bakıyorsun, adamı da tarih bilmiyor, yok öyle birisi. Musevilerin kitabındaki Mısır'dan çıkış olayı da yok. Hocamın söyledikleri tamamen menkıbevi. Belge yok."
Reklam
Bu haber 1918 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum