Birleşik Kafkasya Derneği ve Talas'taki köy derneklerinin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, salon Çerkes katılımıyla doldu taştı. Toplantıda Birleşik Kafkasya Derneği Başkanı Cemil Görücü, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde AK Parti Talas Belediye Başkan Adayı Mustafa Yalçın'a başarı diledi.
Yoğun ilgi gören toplantıda Birleşik Kafkasya Derneği Başkanı Cemil Görücü, Yalçın'ın Talas'a yaptığı hizmetlerden ve Çerkes kültürüne verdiği önemden övgüyle bahsetti.
Sıcak bir atmosferde gerçekleşen toplantıda Yalçın da Talas için projelerini ve hedeflerini anlattı. Çerkeslerin yoğun yaşadığı Talas'ta kültürün ve geleneklerin yaşatılması için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu vurguladı.
Toplantının sonunda Cemil Görücü, Mustafa Yalçın'a özel bir jest yaptı. Talas'ın meşhur Çerkes peynirinden oluşan bir hediye takdim etti. Yalçın da bu anlamlı hediye için Görücü'ye teşekkür etti.