Hayırlı Cumalar... En Güzel Hayırlı Resimli Cuma Mesajları

Hayırlı Cumalar... Güneşin doğduğu en hayırlı gün olan cuma gününüz mübarek olsun...

Hayırlı Cumalar... En Güzel Hayırlı Resimli Cuma Mesajları
23 Haziran 2022 - 22:48

Hayırlı  Cumalar... Müslümanların haftalık bayramı cuma günü hayırlara vesile olsun. Mübarek cuma gününde sevdiklerinize, akrabalarınıza ve dostlarınıza sizler için derlediğimiz 'En Güzel Resim Cuma Mesajları'ndan gönderebilirsiniz. Ayrıca Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp gibi farklı sosyal ağlardan da paylaşabilirsiniz... Cumanız Mübarek Olsun...

"Sizden, hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir." (Ali İmran Sûresi-104)

Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: "Bir kimse «sübhânallahi ve bi-hamdihî: Ben Allah’ı ulûhiyyet makamına yakışmayan sıfatlardan tenzih eder ve O’na hamdederim» derse, cennette onun için bir hurma ağacı dikilir." (Hadis-i Şerif)

"De ki: “Eğer Allah size bir kötülük dilese, sizi Allah’tan koruyacak kimdir? Yahut size bir rahmet dilese, buna engel olacak kimdir?” Onlar kendilerine Allah’tan başka hiçbir dost ve hiçbir yardımcı bulamazlar." (Ahzâb Sûresi-17)

Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: "Kim bana bir defa salatü selam getirirse, bu sebeple Allahu Teala da ona on misli merhamet eder.” (Hadis-i Şerif)

"İçinizden kim Allah’a ve Resûlüne itaat eder ve sâlih bir amel işlerse, ona mükâfatını iki kat veririz." (Ahzâb Sûresi-31)

Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: "Mü’minin başka hiç kimsede bulunmayan ilginç bir hali vardır; O’nun her işi hayırdır. Eğer bir genişliğe (nimete) kavuşursa şükreder ve bu onun için bir hayır olur. Eğer bir darlığa (musibete) uğrarsa sabreder ve bu da onun için bir hayır olur.” (Hadis-i Şerif)

"Şüphesiz, Allah, kendisine karşı gelmekten sakınanlar ve iyilik yapanlarla beraberdir." (Nahl Sûresi-128)

Rasulullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: "Hiçbir baba, çocuğuna, güzel terbiyeden daha üstün bir hediye veremez.” (Hadis-i Şerif)

"Ey Rabbimiz! Bizi, inkâr edenlerin zulmüne uğratma. Bizi bağışla. Ey Rabbimiz! Şüphesiz sen mutlak güç sahibisin, hüküm ve hikmet sahibisin." (Mümtehine Sûresi-5)

Bu haber 183 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum