KAYTİD Başkanı Sarıçam "Turizm eğitim ile başlar"

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Sarıçam, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik'i ziyaret etti.

KAYTİD Başkanı Sarıçam "Turizm eğitim ile başlar"
23 Ocak 2023 - 22:54 - Güncelleme: 23 Ocak 2023 - 23:37
İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik'i ziyaret eden KAYTİD Başkanı Serdar Sarıçam, Kayseri Turizmi için yapılan çalışmaların Vali Gökmen Çiçek'in destekleriyle zirve noktasına ulaştığını dile getirerek, "Turizm için Valimiz Gökmen Çiçek öncülüğünde yapılan çalışmalar inanıyorum ki bu bahar ile meyvelerini vermeye başlayacak. Yeşilhisar'da Soğanlı, Erdemli, Avla Kanyonu gibi önemli noktalarda yapılan işler yüzde doksan oranında tamamlanmış durumda. İncesu'da Arasta Çarısı. Bünyan'da seyir tepesine yapılan Cam Teras, Yahyalı Kapuzbaşı Şelalesi Bölgesi İyileştirmeleri ve diğer ilçelerde gerçekleştirilen projeler. Bunlar yıllardır sürüncemede kalmış işlerdi. Kayseri'ye bir Gökmen Çiçek geldi ve onun etkisi ile herşey hareketlendi. Duran işler biter oldu. İşleyen projeler tamamlandı. Nihayetinde Kayseri bir turizm şehri oldu. Bütün bunlar nihayetinde sektörde çok büyük hareketlilik oluşturdu. Turizm Kayseri'de artık konuşulan akıllara gelen bir sektör haline geldi. Bizde KAYTİD olarak sektörümüzün gelişiminin sağlıklı yürümesi adına çaba sarf ediyoruz" dedi.

Biliyoruz ki turizm eğitimle başlar 

Şehrin dinamiklerinin Vali Gökmen Çiçek'in gelmesi ile hareket kazandığını ve sektöre büyük canlılık kattığını ifade eden Başkan Sarıçam, "Kayseri'de gerçekten güzel şeyler oluyor. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz turizm sektörü için çalışmaya başladı. Kayseri Büyükşehir Belediyemiz sektörde oluşacak kalifiye elemanlar için Kayseri Turizm Tanıtım Kursu, Resepsiyon Görevlisi Kursu gibi farklı eğitimler düzenledi. Biz biliyoruz ki turizm eğitim ile başlar. Turizm ve Otelcilik Meslek Liselerimiz sektörümüz için çok kıymetli. Buradan mezun bir çok arkadaşımız şimdi önemli görevlerde turizme hizmet etmekte. Siz değerli eğitimcilerimiz sektörümüze en iyi elemanları yetiştirmektesiniz" diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik'de Meslek Liseleri'nin sadece turizm değil tüm sektörler için önemli olduğunu söyledi.
Meslek Liselerinin kıymetinin çok az bilindiğini dile getiren Teltik, "Burada dikkat edilmesi gereken Meslek Liselerinden mezun olan çocuklarımızın iş hayatına daha hızlı karıştığı ve adepte olduğudur. İnsanımızın meslek liselerine bakışı değişmeli. Buradan mezun çocukların iyi bir ustalıkla iyi ücretlerle bir yerlere geleceği unutulmamalı. Örnek verecek olursak Merkez Endüstri Meslek Lisemizde Dökümhaneden yetişen ve oradan mezun olan bir öğrencimiz kendi işini kurarak iş kurabileceği gibi Organize Sanayi Bölgemizde döküm işi yapan bir fabrikada kendisine çok rahatlıkla iyi bir konumda iş bulabilir. Turizm ve Otelcilik Meslek Liselerimiz de aynı. Tekstil üzerine eğitim veren liselerimizde aynı. Bu örnekleri çoğaltabiliriz" dedi. 

KAYTİD Başkanı Serdar Sarıçam ziyaretin ardından günün anısına İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik'e Yeşilhisar'ın tescilli Soğanlı Bez Bebeği hediye etti.

 
Bu haber 165 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum