KYK borç faizleri silinecek mi, ne zaman silinecek? Gözler TBMM'de

Son günlerin en çok konuşulan konularından olan KYK borç faizleri tekrardan gündemde. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamasında KYK borç faizlerinin silineceğini belirtmişti. Peki, KYK borç faizleri ne zaman silinecek? İşte detaylar...

KYK borç faizleri silinecek mi, ne zaman silinecek? Gözler TBMM'de
04 Ekim 2022 - 14:55

Milyonlarca öğrenci ve mezun KYK borç faizlerinin ne zaman silineceğini araştırıyor. Geçtiğimiz günlerde AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, yeni torba yasasına dair bilgiler vermişti. Elitaş, yeni torba teklifinde KYK borç faizlerinin silinmesiyle ilgili düzenlemenin de yer alacağını belirtti.

KYK FAİZLERİ SİLİNİYOR MU?

KYK faizlerinin silinmesi kararı, TBMM'den geçtikten sonra Resmi Gazete'de yayımlanıp yürürlükte olacak. Konuya dair henüz resmi bir açıklama gelmedi.

 ÖDEMELER ANAPARADAN YAPILACAK

Temmuz'da gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında KYK borçlarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kredi geri ödemelerini herhangi bir enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın sadece alınan kredi üzerinden yapılmasını kararlaştırdık. Yani anapara. Bu uygulamadan hala kredi geri ödemesi yapan bütün gençlerimiz faydalanacak. Toplamda 26 milyar liranın üzerindeki bir yükü gençlerimizin üzerinden kaldırmış oluyoruz. 3 milyon 157 bin gencimizin öğrenim kredi sorununu kökten çözmüş oluyoruz.

Önümüzdeki yıldan itibaren kredi ödemesi başlayacak öğrenciler artık sadece aldıkları kredi miktarından sorumlu olacaklar." sözlerini kullanmıştı.

 

Reklam
Bu haber 274 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum