Oktay Koçak: ''Avcılık bir spor değildir''

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Avcılık As Başkanı Murat Boyacıoğlu av dernekleri başkanları ile görüşme yaptı

Oktay Koçak: ''Avcılık bir spor değildir''
05 Ağustos 2022 - 14:44 - Güncelleme: 05 Ağustos 2022 - 15:17
Türkiye Avcılık ve Atıcılık Federasyonu Kayseri Temsicisi Otay Koçak, avcılık ve atıcılık faliyetleri kapsamında Combat Atış Poligonunda toplantı gerçekleştirdi.Toplantıya Kayserinin önde gelen Avcılık ve Atıcılık Dernek başkanları katıldı.Combat Poligon Müdürü Tamer Altınok toplantıya ev sahipliği yaptı. 
Kayseri'de atılılık spor konusunda büyük ilerleme kaydettiklerini ve Türkiye dereceleri aldıklarını dile getiren Temsilci Oktay Koçak, ''Avcılık bir spor değildir. Önce dernekler spor faliyeti yada avcılık faliyeti yapacaklarına karar verip dernek yada kulüp olmaları konusunda net olmaları gerekiyor. Aynı zamanda avcıların pul parası ödeyerek aldıkları belgelerin bir düzene girmesi lazım. Orman Bakanlığı üzerinden iki fotoğraf ve pul parası verilerek yapılan işler doğru değil. Böyle bir sistemle kontrolsüz kurslar ortaya çıkıyor. Bilgili,bilinçli ve donanımlı kurslar verilerek avcılığın bir düzene girmesi gerektiğini kanaatimi buradan tekrar iletmek istiyorum" diye konuştu.
Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Avcılık As Başkanı Murat Boyacıoğlu'da Kayseri'de daha iyi işler çıkacağına inandığını ifade ederek, "Burada yapılacak çalışmalara destek olacağımızdan emin olabilirsiniz. Biz Federasyon olarak kontrol edilen ve kurallara uygun olan etkinliklere her zaman destek vermekteyiz" dedi.

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Serdar Sarıçam'da burada yaptığı konuşmada Kayseri'nin Vali Gökmen Çiçek ile Turizm alanında altın bir çağa adım attığını dile getirerek, "Avcılık ve Atılık önemli bir konu. Yıllar öncesinde sokaktaki insanımıza sorduğumuzda Turizm denilince akla ilk gelen sadece deniz, kum veya kayak gibi aktivitelerdi. İlimizde bunu kırdık. Aklıllara farklı alanlarda etkinlikler olduğunu gösterdik. KAYTİD olarak Oktay beye ellimizden gelen yardımı yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Nihayetinde biz ülkemiz için şehrimiz için gayret gösteriyoruz" dedi. 
Bu haber 107 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum