Özlem Gezgin: Oyunculuk her zaman aktif olmayı gerektirir

Bugüne kadar pek çok yapımda yer alarak oyunculuk alanında deneyim elde eden Özlem Gezgin, iyi bir oyuncunun kendisini geliştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Özlem Gezgin: Oyunculuk her zaman aktif olmayı gerektirir
20 Haziran 2022 - 23:17

Oyunculukta her zaman aktif olmanın çok önemli olduğunu belirten Oyuncu Özlem Gezgin, “İlk oyunculuk deneyimimi Medcezir adlı yapımda konuk oyuncu olarak gerçekleştirdim. Benim için bu bir başlangıçtı. Sonrasında Kiralık Aşk dizisinde Nazlıcan karakteri ile kendimi daha çok geliştirerek farklı yapımlarda yer aldım” açıklamasında bulundu.

Bugüne kadar pek çok yapımda yer alarak oyunculuk alanında deneyim elde eden Özlem Gezgin, iyi bir oyuncunun kendisini geliştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Oyunculuğun pratik gerektiren bir meslek olduğunu belirten Gezgin, “Biliyorsunuz oyunculuk pratik gerektiren bir meslek. Dolayısıyla pratiğiniz olmadığında kendinizi geliştirmeniz de çok mümkün olmuyor. Ben de bu anlayışla karakterime uygun gördüğüm rollerde yer aldım. Kiralık Aşk adlı yapımda Nazlıcan karakterini canlandırdıktan sonra farklı projelerde yer almaya başladım” diye konuştu.

"OYUNCULUK HEP YOLDA OLMAK DEMEKTİR"

Oyunculuğun insanın daima kendisini geliştirmesini zorunlu kıldığını belirten Özlem Gezgin, şunları söyledi:

“Oyunculuk daima yolda olmak demektir. ‘Ben tamamım, daha fazlasını yapmama gerek yok’ gibi bir düşünce çok yanlış. Farklı eğitimlerle kendinizi geliştirmek durumundasınız. Bunun yanı sıra farklı projelerde yer almanız farklı rollere adapte olmanızı ve oyunculuk yeteneğinizi geliştirmenizi sağlayacaktır. Açıkçası ben de bu düşünceyle hareket ederek çalışmalarımı yoğunlaştırıyorum. Beni geliştireceğini düşündüğüm her yapımda yer alıyorum. Oyunculuğun beni özgürleştiren bir meslek olduğunu düşündüğüm için hem teorik hem de pratik anlamda kendimi geliştirmeye ve oyunculuktaki yeniliklere kendimi adapte etmeye çalışıyorum.”

FARKLI PROJELERDE YER ALMAK BENİ MUTLU EDİYOR

Her insan bulunduğu sektör içerisinde kendisini geliştirmek ve daha fazlasını yapmak ister. Bu durum oyuncular için de geçerli. Bizler farklı yapımlarda yer alarak kendimizi geliştiriyor, oyunculuk yeteneğimizin gelişmesini sağlıyoruz. Açıkça söyleyeyim farklı projelerde yer almak beni oldukça mutlu ediyor. Yaratıcılığımın geliştiğini düşünüyor, kendimi çok daha özgür hissediyorum. Bu nedenle çalışmalarımı kesintisiz bir şekilde sürdüreceğimi ve farklı projelerde yer almaya devam edeceğimi rahatlıkla söyleyebilirim.”

Bu haber 165 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum