Yeşilhisar KYK için ilk adım atıldı

Kayserinin Yeşilhisar ilcesi'nde açılan 2 yıllık meslek Yüksek okulunda kanayan bir yara olan ve öğrencilerin yoğun tepki gösterdiği KYK yurdunun açılması ve hizmete girmesi konusunda bugün ilk adım atıldı.

Yeşilhisar KYK için ilk adım atıldı
09 Eylül 2021 - 21:34 - Güncelleme: 09 Eylül 2021 - 22:41
Kamuoyundan ve öğrencilerden gelen yoğun tepki dolasıyla ilçede Bulunan yurtta Kayseri Gençlik Ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, Kayseri  Ensar Vakfı Şube Başkanı Hüseyin Okan'dan,  AK  Parti Yeşilhisar ilçe Başkanı Mustafa Çeçen Ve Yüksek öğretim elemanları katıldı. Edinilen bilgiye göre ilk etapta Sayiları 60 'ı bulan kız öğrencilerin ivedilikle sorunlarının çözülmesi için ilk adımın atılması yönünde yapılan bir planlama olduğu ifade edildi. Konunun çözümü yönünde Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Dr. Memduh Büyükkılıç konu ile bizzat alakadar olduğunu ve okullar açılmadan bu sorunun giderilmesi yönünde gerekli görüş alışverişinin yapıldığı ve ilçedeki bu sorunun çözüme kavuşturulacağını belirtti.


Konu ile ilgili Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği (KAYTİD ) Başkanı Serdar Sariçam'da geçtiğimiz günlerde kalabalık bir Turizm yatırımcı heyeti ile  ilçeye yaptığı ziyarette;  "Yeşilhisar'da eğitimin ve öğrencinin, Turizmin ilerlemesine  çok fayda getireceğini bu potansiyelin değerlendirilmesi içinde güçlüklerin çözümü öylesine kolay ki bilinçli yaşayan, eleştirel düşünen insanların sayısını arttırmamız lazım bakın sonunda neler oluyor? eğer halka gerekli eğitim verilebilirse bu dünyanın düzeni yeniden kurulur, yeni yaşam biçimleri kendiliğinden filizlenir. Gelecek şimdiki gençlerin eğitimli ve vizyon sahibi yöneticiler olması halinde Yeşilhisar turizmde ivmeyi yakalar." ifadelerinde bulunmuştu.
Bu haber 665 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sümeyye Öztürk
    2 hafta önce
    Eğitim ve kültürel çalışmaları her alana ulaşma konusunda farkındalığını gösteren Başkanımız Serdar Sarıçam'a sonsuz teşekkürler