Abdullah Gül’den neden bu kadar korkuyorlar? « Dürüst Haber

SON DAKİKA

Abdullah Gül’den neden bu kadar korkuyorlar?

Bu haber 17 Ağustos 2020 - 18:55 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığına aday çıkarılacağı yönündeki iddialarla ilgili “Bize gelen hiçbir şey yok. Soru şu: Abdullah Gül’den neden bu kadar korkuyorlar?” dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül’ün adaylığı tartışmalarıyla ilgili olarak, “Bu konuda bize gelen hiçbir şey yok. Olmayan bir konuda bir düşünce beyan etmemizin mantığı yok. Soru şu: Abdullah Gül’den neden bu kadar korkuyorlar?” dedi.

Cumhuriyet’ten İpek Özbey’e konuşan Kılıçdaroğlu, partisinin 37. Olağan Kurultayı’ndan sonra yaptığı ilk açıklamada, Muharrem İnce ile ilgili olarak henüz disiplin süreci düşünülmediğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Muharrem İnce CHP’ye zarar veriyor mu?” sorusuna “Bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum” cevabını verdi.

ABDULLAH GÜL’DEN NEDEN BU KADAR KORKUYORLAR?
Kılıçdaroğlu ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün çıkarılacağı yönündeki iddialarla ilgili olarak “Bu konuda bize gelen hiçbir şey yok. Olmayan bir konuda bir düşünce beyan etmemizin mantığı yok. Soru şu: Abdullah Gül’den neden bu kadar korkuyorlar?” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, CHP Genel Başkanı, ‘partinin sağa kaydığı’ yönünde eleştirilerde bulunanları ise ‘kantin solculuğu’ nitelemesiyle eleştirdi.