Fehmi Koru’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ekonomi eleştirisi! « Dürüst Haber

SON DAKİKA

Fehmi Koru’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ekonomi eleştirisi!

Bu haber 26 Ekim 2020 - 12:08 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.

Kendisine ait İnternet sitesinde yazılarını yayınlayan Fehmi Koru, bugünkü yazısında ekonomik sıkıntıları kaleme aldı.

Yazılarını kendi sitesinde yayınlayan Fehmi Koru, bugünkü değerlendirmelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir vatandaş arasında yaşanan “Evimize ekmek götüremiyoruz” kaleme aldı.

Vatandaşın durumunun gün geçtikçe kötüye gittiğini belirten Koru, “İyi de ekmek ve çay kahvaltıyı kurtarır. Geriye kalan iki öğün ne olacak? ” değerlendirmesinde bulundu.

İşte Koru’nun bugünkü yazısının ilgili kısmı;

Çay dağıtılıyor, ekmek zaten fırında askıda, keyifler kekâ.. Korona ise hala başa bela…
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan seveni bol bir siyasetçi. Partisinin halktaki desteği kamuoyu yoklamalarına göre düşse bile, onun kendi reytingi lideri olduğu partisinden ileride. O da bunun bilinciyle cumhurbaşkanı seçildikten sonra da partisinin genel başkanlığını bırakmadı ve bulduğu her fırsatta halkla temasını sürdürüyor.
Şu sıralarda temel atma bahanesiyle her hafta sonu bir ile gidiyor ve halka hitap ediyor.
Dün aynı amaçla Malatya’daydı Cumhurbaşkanı Erdoğan. Halka hitap etti.
Bugün internet sitelerinde ve gazetelerde haber olarak, yarın da köşelerde yoruma dönüştürülerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir esnaf vatandaş arasında geçen karşılıklı konuşmayı okuyacaksınız.
Videolu görüntüsü de bulunan görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Evimize ekmek götüremiyoruz” diyen esnafa bir çay paketi uzatarak, “Bu bana abartılı geliyor; sen şu çayı al da keyifle iç” dediği görülüyor.
O esnafın evinin birkaç günlük çay ihtiyacı böylece karşılanmış oldu, iktidarın küçük ortağının açtığı kampanya sayesinde eve fırınlardan askıya alınmış ekmek götürme imkanı da var.
Oh ne ala…
İyi de ekmek ve çay kahvaltıyı kurtarır.
Geriye kalan iki öğün ne olacak?
Sanayi kesimi ile büyük iş sahipleri için kasasını açtığı bilinen hükümetin korona günlerinde vurguna uğramış esnaf için de acil bir kurtarma paketi düşünmesi gerekiyor.
İnsanlar kirasını ödeyemedikleri için dükkanlarını kapatıyor ve işleri son aylarda artan internet üzerinden satışla evlere servis yapan firmalar ile kargo şirketlerine karın gurultusuna servis elemanı olarak yazılıyor.
Kapanan dükkanların kirasıyla geçineni bile düşünmek gerekiyor.