KBB Başkanı Büyükkılıç: Ona da artık söylenecek söz yok! « Dürüst Haber

SON DAKİKA

KBB Başkanı Büyükkılıç: Ona da artık söylenecek söz yok!

Bu haber 20 Ağustos 2020 - 1:17 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, katıldığı bir Tv Programında “Yönetim şeklimiz şeffaftır. Hiçbir zaman böyle gizli saklı mantığı içerisinde hareket etmeyiz” dedi.

Yaklaşık iki haftadır kamuoyunda konuşulan Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin “Villa Parseli Satış İhalesi” ile ilgili tartışmalar sıcaklığını korurken, Başkan Memduh Büyükkılıç’ın katıldığı bir Tv Programında “şeffaflık ve açıklık” sözleri ve programın belirli bölümünü sosyal medya hesaplarından paylaşması konunun muhataplarına cevap olarak algılandı. Sosyal medya hesabında programın belirli bir bölümüne yer veren Büyükkılıç, “Hayat görüşüm gereği her daim insanlara karşı açık ve net oldum. Gerek Melikgazi gerekse Büyükşehir Belediye Başkanlığımda hep bu felsefeyi düstur edinerek şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile hareket ettim. Ve her zaman sevdalısı olduğum bu şehre emeğimi esirgemeden hizmet ettim” sözlerini de videoya ek yaptı.

“En önemlisi manevi denetim vardır”

Programda gündeme dair açıklamalarda bulunan Büyükkılıç, “Bakın belediye denilince ben 20 yıl Melikgazi Belediye Başkanlığı yaptım. Her meclisine katılmaya özen gösterdim. Meclis başkanıyım ya. Her encümenin başkanıyım ya, encümen toplantılarına katılmaya mutlaka özen gösteririm. Ta ki seyahatte değilsem, şehir dışında değilsem vs. Bunu niye ben diyorum ki attığım imza, meclis üyelerinin de, encümen üyelerinin de attığı imza olmalı. Yani ben imza atmıyorum nasıl olsa, boş ver mantığında sorumsuzca hareket etmek bana yakışmaz. Benim böyle bir yapım var. Böyle bir tarzım var. Bu bir hamallıktır. Atarsın vekile, verirsin yapar çatar. Ben böyle değilim işte. Yani bir hassasiyet her konuda bir duyarlılık gösteriyorum. Ve emeğimi esirgemiyorum. Sonuçta Elhamdülillah bakın Sayıştay denetimi vardır. Mülkiye denetimi vardır. İç denetim vardır. Vicdani denetim vardır. İnsani denetim vardır. Vardır da vardır. Ama en önemlisi manevi denetim vardır. Biz buna inanan insanlarız. Yani benim yaptığımı çattığımı benden önce herşeyden önce kirâmen kâtibîn melekleri yazıyor, çiziyor felesefesi ile hareket eden bir Kaygunun insanlarıyız. Ha bu herkes için geçerli olmayabilir. İnanan için geçerlidir. Ama biz mevcut yasalara ve mevzuata uygun hareket etmenin mutlak gerekliliğine inanan bir anlayışın sahipleriyiz. Yönetim şeklimiz şeffaftır hiç bir zaman böyle saklı gizli mantığı içerisinde hareket etmeyiz. Ama bazen kendimizi ifade edemediğimiz olur. Yani bizi yanlış anlayanlar yada kendilerinin görmek istediği gibi yorumlayanlar olabilir. Ona da artık söylenecek söz yok yani” dedi.