Habibullah Efendigil

Habibullah Efendigil

Siyah/Beyaz

Başkan Çolakbayrakdar'la Kocasinan'ın büyük değişimi

22 Kasım 2021 - 23:07

Kayseri'nin kırsal alanı en geniş ilçesi olan Kocasinan'da büyük bir değişim başladı...

Başkan Bekir Yıldız'ın değer kattığı, Mustafa Çelik'in yıldızlaştırdığı Kocasinan ilçesi dönüşüyor...

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın ikinci dönemi ve Kocasinan İlçesi tam bir şantiye alanına dönmüş durumda.

Kocasinan'da Fen İşlerinden tutun Temizlik İşlerine, Emlak'tan İmar'a kadar bütün ekipler hummalı bir çalışma temposunda.

Yapılan çalışmaları takip etmek isteyenler için belediyenin internet sitesi üzerinden nerede ne çalışması var, çalışmalar ne durumda gibi bilgilendirme ve  iş programı takip sayfası mevcut..

Öte yandan yeniliklerine her geçen gün bir yenisini ekleyen Başkan Çolakbayrakdar'ın özel bir ekiple  sosyal medyayı etkin kullanması da önemli..

Sosyal medya uygulamaları ile anında vatandaşların yapılan çalışmalarla alakalı olarak görüş ve önerilerinin alınarak, daha etkin ve hızlı sorunlara cevap bulmayı düşünmüşler.

Bu hususta gösterdiği hassasiyetinden dolayı Başkanı tebrik etmek gerek.

Nitekim vatandaşlar bir şikâyetleri olduğu zaman belediyeye dahi uğramadan sorunlarına evden işten ve cep telefonundan anında yorum veya mesaj ileterek çözüm üretme imkânına kavuşturulmuş.

Bir başka konuda ve en önemlisi  belediyenin "Kentsel Dönüşüm Çalışmaları" özellikle belirtmek isterim ki Türkiye için örnek çalışmalar yürütülüyor bu alanda..

Bir ilçe belediyesinin böylesine büyük çalışma içinde olması da büyük cesaret ister..

Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri'de kırsal alanı en geniş ilçe olan Kocasinan'da "Kentsel Dönüşüm Çalışmaları" ile yeni bir ilçe ortaya çıkarıyor...

Seyrani, Argıncık, Ertuğrulgazi,Yenişehir,Yavuzlar,Uğurevler, Yeşil Mahalle, Boztepe, Mevlana, Gaziosman her mahalle yeni bir yaşam alanına dönüşüyor.. 

Böylesine büyük çaplı dönüşüme Türkiye'nin bırakın bir ilçesini bir ilinde dahi rast gelemezsiniz...

Tebrikler Başkan... 

"Yapılan Bu Büyük İşin Hakkını Teslim Etmek Gerek.."

Bazıları eleştiriyor yapılan iş nerde gibi..

Bundan büyük iş mi var... 

Yeni ve yenilenen  Kocasinan ile Kayseri modernleşmeye devam ediyor..

Başkan Ahmet Çolakbayrakdar öncülüğünde Kocasinan ilçesi için konuşulan "Melikgazi'de olsaydık daha iyi hizmet alırdık" sözleri de tarihe karışacak görünüyor..


 

Kıssadan Hisse:

Geçmişin büyük bilginlerinden biri, yorgun bitkin bir halde uzun bir yolculuktan dönmüş, ter ve kir ağırlığı da buna eklenmişti.

Yurduna yuvasına kavuşan bilginin ilk işi hamama gidip kendisine en fazla rahatsızlık vermiş olan kir ve terden kurtulmak oldu.

Hamamda kendisini yıkayan tellak görgüsü kıt biriydi. Yıkanma kesesine dolan avuç avuç kirleri suya tutacağına “Ne kadar kirlisin” der gibi bilgin zatın önüne yığıyordu.

Keseleme işi devam ederken, tellak keselediği şahsın ilim sahibi biri olduğunu öğrenince, “Efendim madem siz derin bir bilginsiniz ‘mertlik nedir?’ bana açık seçik anlatır mısınız?” dedi.

Yıkanmakta olan büyük bilgin tellaka bir incelik dersi vermenin fırsatını yakalamıştı

Şöyle dedi: “Mertlik, bir kimsenin ayıp ve kusurlarını yüzüne vurmamak, kirlerini kendisine göstermemektir”

Bu yazı 1222 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Serdar Sarıçam
    1 yıl önce
    Ben Kocasinan da Yakut mahallesinde ikamet ediyorum 20 yıldır Kocasinan ilçesinde yaşıyorum . Kocasinan belediyesi Hizmetin ötesinde çalışıyor.sadece eksik yapılan işleri sanırım başkanın tevazu kişiliğinden gözlerine sokmuyor reklamcılık kişiliği yok, aslında şimdi ki zamanda veyahut vatandaşın istedi ,her yapılan işleri dön dolan birdaha göster ki biz hatırlayalım,derler gibi.