Habibullah Efendigil

Habibullah Efendigil

Siyah/Beyaz

Başkan Yalçın ve ekibinin Elbistan'a dokunuşu yürekten olmuş.. 

21 Mart 2023 - 13:10 - Güncelleme: 21 Mart 2023 - 13:55

6 Şubat'ta çok büyük bir felaket yaşadık ve 11 ilimizi etkileyen Asrın Felaketinde 50 binin üzerinde insanımız hayatını kaybetti.. 
Yüzbinin üzerinde vatandaşımızda yaralı olarak enkazlardan çıktı, çıkarıldı.. 
Maalesef asrın felaketini yaşadı ülkemiz.. 
Bölgede yaşayan insanlar için Kötüydü.. Üzücüydü.. Acıydı yaşadıklarımız.. 
Bütün bu acıları yaşarken bölgeye yardıma koşan Türk insanı büyük afetlerde birbirimize ne kadar hızlı kenetlendiğimizi ortaya koydu.. 
Bir diğer yanda Güzeldi.. İyiydi.. Yardımseverdi.. insanımız..
Hemen hep beraber yaraları sarmak, aç kalanı doyurmak evsiz kalanı barındırmak için seferber oldu..
Devlet ile Millet bir oldu..
Türkiye deprem bölgesine akın etti..
Ve Kayseri halkı Kahramanmaraş'a yağmur oldu yağdı adeta..
Kayseri insanı ne kadar yardımsever olduğunu bir kez daha ortaya koydu.. 
Belediyelerimiz tüm imkanları ile deprem bölgesinde çalışmaya başladı..
İş Makinaları, Çadırlar, Arama Kurtarma ekipleriyle Kayseri Belediyeleri başta Kahramanmaraş olak üzere Hatay, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Osmaniye, Kilis,Diyarbakır'ı kaderine terk etmedi..

Felaketin yaşandığı ilk anlarda bir hayat kurtarabilir miyiz? diyerek fedakarca çalışan kurtarma ekiplerinin yanında, yaralı kurtulanlar kendi imkanları ile bir şekilde hayattta kalanların yeme, içme ve barınma ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çaba sarf eden belediye görevlileri vardı.
İlk günler atlatıldığında ise bölgede hayatın normale dönmesi için bazı adımların atılması gerekiyordu..

İşte Talas Belediyemiz burada çok önemli bir işe imza atarak Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 300 konteynerlik Elbistan Talas Kent Yaşam Alanı kurdu.. 
Çok kısa bir sürede hayata geçirilen proje felaketi yaşayan insanımızın normal hayata dönemesi için gereken bir adımdı.. 
Talas Belediyesi Hayata Tutundurma adına çok büyük bir hizmeti gerçekleştirdi.  
Elbistan Halkına Dokundu.. 
Onları hissetti..

Belediye Başkanımız Mustafa Yalçın'ı tekrar tekrar kutluyorum.. 
Kendi ifadesi ile her zaman dile getirdiği bir söz var; "Kendi acısını hissedene canlı, başkasının acısını hissedene insan denir"
Başkan Yalçın, Elbistan halkının hem acısını hissederek hemde ihityaçlarını bilerek çok özel bir Yaşam Alanı hayata geçirdi..

Elbistan Talas Kent Yaşam Alanı'nda neler var derseniz.. İkiyüz'ün üzerinde Konteyner Ev'in dışında Eğitim Alanları, Kütüphane, Çocuk parkları ve oyun alanları, Sağlık Ünitesi, Mescit, Halı Saha, Açık Hava Sineması ve esnaflar için küçük bir çarşı.. Hatta sokak hayvanları da unutulmamış onlar içinde 8 farklı noktaya besleme üniteleri yerleştirilmiş..
Toplamda 20 bin metrekare oluşturulan Yaşam Alanında 1200 kişi ağırlanıyor..
Özel bir yer yapılmış..

Bizim bu gördüklerimizi kısa süre de tamamlayarak hak sahiplerine teslim sürecinde Başkan Mustafa Yalçın'ın Elbistan'da eli-kulağı olan bir kişi de İsmail Güngör.. 

Günlerce orada Elbistan Talas Kent Yaşam Alanı'nın altyapısından üstyapısına kadar herşeyi ile birebir ilgilenen gece gündüz demeden çaba sarf eden Talas Belediyesi çalışanlarına, Elbistan halkı ile Talas'ın et ile tırnak gibi bütünleşmesine katkı veren İsmail Güngör'e Talas Belediyesi Encümen Üyelerine ayrıca teşekkür etmek gerekir. 

Başkan Mustafa Yalçın'ın ve ekibinin Elbistan'a dokunuşu yürekten olmuş.. 

Bunu yerinde görmüş olduk.. 

Bu yazı 349 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum