Üstün Tuncer

Üstün Tuncer


Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Vefa töreni hazırlıkları..

22 Temmuz 2022 - 09:26 - Güncelleme: 22 Temmuz 2022 - 10:00

         Kayseri Spor Adamları Derneği, Eylül ayı başlarında gerçekleştirmeyi planladığı, Kayseri’nin spor, gençlik hizmetleri, sosyal ve kültür hayatına katkı sağlayan ve spor kamu oyu tarafından yakından tanınan, çalışmaları ile takdir toplayan spor adamlarını kamu oyuna tanıtmak adına her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Vefa Töreni” için hazırlıklar hızla devam ediyor.                                                                       

Kayseri Spor Adamları Derneği Başkanı Halil Severcan, Başkan Yardımcısı Fehmi Kuş, Genel Sekreter Üstün Tuncer ve yönetim kurulu üyesi Halil Dicle, geçtiğimiz hafta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Memduh Büyükkılıç ile bir görüşme gerçekleştirmiş ve tören ile ilgili tam destek almıştı. Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’e önceki gün gerçekleştirilen ziyaret sırasında , “Vefa Töreni” hazırlıkları ve dernek çalışmaları hakkında geniş bilgi aktarılmış, Kayseri’deki spor hareketleri konusunda görüş alış verişinde  bulunulmuştur.     
Sayın Vali Çiçek’in spor, sporcu, yönetici ve spor adamlarına bakış açısı, bizlerde Kayseri için büyük kazanç olacağı kanısı uyandırmış, düşüncelerini sıcak ve samimi bir şekilde ifade etmesi, Spor Dünyası’nın geleceği adına bizleri umutlandırmıştır. Sayın Vali,  törenlerimize katılmak için sabırsızlandığını ve spor dünyamıza destek vermek için her zaman hazır olduğunu açık bir dille ifade etmiştir.               

 Toplumun bütün kesimleri ile kurduğu sıcak ilişki ile, Kayserililerin kısa zamanda yakından tanıdığı sayın vali, gerçek bir sporcu dostu.                                     

Küçük bir anısını aktardı.                                     

Sayın  vali, Erkilet’ten gelirken, yol kenarında futbol oynayan çocukları görür. Aracını durdurur,  bir süre onları izler. Futbol oynayan çocuklar ve antrenörlerinin yanına gider ve saha içinde onlarla uzun uzun sohbet eder.  Çocuklar, kendileri ile sohbet eden kişinin Vali olduğunu öğrenince şaşkına dönerler. Güzel bir sohbet gerçekleşir, sayın vali onlarla spor üzerine hoş bir sohbet gerçekleştirir. Çocuklar, sahaya döndüklerinde, kendilerine güven gelmiş, moral kazanmış ve enerji yüklenmişlerdir.                         

Söyleşi sonrası sahaya dönen çocuklar, oyun oynarken öylesine güzel görüntü sergilerler ki, mutluluklar oyunlarına bile yansımıştır. Bu diyaloğu neden aktardım. Klasik, makamında oturan, makam aracı geçerken trafiği kapatan vali tipinden, sokakta yürüyen, yoldan geçerken arabasından inip, insanlarla sohbet eden, sorunlarını dinleyen, yol gösteren bir vali tipi ile karşı karşıyayız.

Kısacası, içimizden biri o.. Bakarsınız, bir gün yolda yürürken, “Merhaba amca, merhaba abı, merhaba sevgili kardeşim. Nasılsın, iyi misin?” diye seslenen genç bir kişi karşınıza çıkabilir.

Muhtemelen o kişi, Vali Gökmen Çiçek olabilir.         

Şakın ola şaşırmayın.                                                   

Sayın Vali Çiçek’e derneğimize verdikleri destek ve moral İçin teşekkürler.

Bu yazı 465 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum