Üstün Tuncer

Üstün Tuncer


VARINI YOĞUNU KIZILAY'A BAĞIŞLADI

16 Şubat 2023 - 15:31

Sürye Koçer, 84 yaşında. Yıllarca yurt dışında çalıştı. Emekli olduktan sonra yurda dönüp Başakpınar’da ki baba ocağı evine yerleşti. Türkiye’yi yasa boğan büyük felaket, insanlarımız arasında öylesine büyük bir dayanışma hareketi başlattı ki, 7’sinden 70’ine herkes birbirine kenetlendi. Türkiye, depremzedelere yardım eli uzatmak, yaraları sarabilmek için ayağa kalktı ve bölgeye bugüne kadar görülmemiş, yaşanmamış bir yardım hareketi başlattı.
İşte, Sürye Koçer amca da, bu iyilik hareketine katılan isimsiz kahramanlardan birisi. Gurbet illerde yıllarca çalışıp alın teri dökerek biriktirdiği elinde avucunda ne varsa Türk Kızılay’ı Talas Şubesi’ne bağışladı.
Depremzedelere yardım yapılması amacıyla yaklaşık 1 milyon lira bağışlayan Sürye Koçer, “Sadece benim bağış yapmam yetmez. Gücü olan herkes depremzedelere yardım yapmalı. Acıları birlikte dindirebiliriz” diyerek hayırseverleri Kızılay’a bağış yapmaya davet etti.

Türk Kızılay’ına yaklaşık 1 milyon lira bağış yapan hayırsever Sürye Koçer, depremzedelere yardım çalışmalarını katılmak üzere Türk Kızılay’ı Talas Şubesi’ni ziyaret etti.

Şube Başkanı Ünal Yüksel tarafından karşılanan hayırsever Sürye Koçer, yardım çalışmalarına katılan ve ziyaret sırasında Kızılay Talas Şubesi’nde bulunan Kaymakam Yaşar Dönmez, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik ve Spor Genel Müdürü Ömer Altınsoy, Talas Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Küçükoğlu, Gençlik Hizmetleri Kayseri İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ve Başakpınar Mahallesi Muhtarı Cemalettin Sivridil ile bir süre sohbet etti. Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, hayırsever Sürye Koçer’i herkese örnek olacak bu davranışı nedeniyle kutladı.

Bu yazı 676 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum