Muhsin İlyas Subaşı

Muhsin İlyas Subaşı


Osmalıya çamur atmak öyle mi?

11 Eylül 2022 - 13:23

Yunan işgaline söz söyleyemeyen bir adam, Osmanlı yönetimine çamur atarak onları sorumlu tutuyor.
 Bu Osmanlı, daha birkaç yıl öncesinde; 1915’te, 250 binin üzerinde evladını şehit vererek İngiliz ve Fransızları Çanakkale boğazına gömmedi mi? Onlar, bu hezimetten sonra kendilerine bir maşa gerekiyordu. Onu da buldular ve kendi askerlerini kullanmak yerine Yunanlıları cepheye sürerek Türkiye üzerine salıverdiler. Onları da, Anadolu topraklarına ve denize gömen yine Osmanlı Ordusu değil miydi? 
 Şimdi hangi namuslu vicdan bu gerçeği tersyüz eder ve Osmanlıya çamur atabilir? Bu tepkiler, bu adamlara yakışabilir, bilmiyoruz; konuşan ve destek verenlerde boy, soy ve kan sorunu var mıdır? Ancak Tarihi istismar etmek siyaset ahlakına yakışmaz. 
Unutmayınız,  Emperyalistlerin kuklası saldırganları ülkemizden kovanların tamamına yakını başlarındaki Mustafa Kemal Paşa, Mareşal Fevzi Çakmak ve subayları da dâhil, hepsi Osmanlı çocuklarıydı. Bu fedakârlık ve kahramanlığı, 7 Asırlık bir medeniyetin varlığını yok sayarak getirip bir dönemin insanına yüklemek bu düşünceyi yayanlara altından kalkamayacakları vebal yükleyecektir. Siyasi hırs uğruna geçmişine küfreden bu talihsizler, umarız bunun bedelini önümüzdeki seçimlerde öderler!

Bu yazı 185 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum