Muhsin İlyas Subaşı

Muhsin İlyas Subaşı


TÜRKİYE KAYBEDERSE BU HAİNLER KAZANACAK MI?

02 Ağustos 2022 - 15:16

 Merhum Mehmet Akif Ersoy, ne güzel söylemiş:
 "Tarih"i  "tekerrür"  diye tarif ediyorlar;
 Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?
 Evet, tarih sanırım yeniden tekerrür ediyor. Dünün azgın ve zalim ittihatçıların yerini günümüzün Batı kuklacıları aldı.

 Dün İngiliz ve Fransız elçileri ipleri ellerine almış ve içimizdeki hainleri yönetiyorlardı. Buğun aynısını yine aynı ülkelerin, bir artısı Amerika var, yine elçiler ipleri ellerinde içimizdeki piyonlara istediklerini söyletip yaptırıyorlar.

 Ben çok iyi hatırlıyorum, Keban Barajı yapılırken, üstelik devlet yönetiminde sorumluluğu olanlar muhalefete mahkûm edilince, ‘Enerjiyi ne yapacaksınız, topağa mı vereceksiniz’ diyen bu ufuksuz siyasetçiler karşı çıkmışlardı.  Gelinen noktaya bakın, bugün belki o Keban’ın 20 katını dahi aşan barajlar kuruldu yine enerji açığımız kapanmadı.
 Avrupa ülkeleri kendilerinde nükleer santralları inşa ederken bizdekine karşı çıkacak adamlarını devreye soktular. 

 Rahmetli Turgut Özal; “21 asır Türk Asrı olacak”; demişti. Bu kehaneti hayatını sona götürdü. Anlayamadığım bir manzara var bugün; Haydi diyelim, siyasetçi ihanet içindedir, idrak körlüğü vardır, ihtirası her türlü değeri yok edebilmektedir. Bu bakımdan abuk sabuk konuşmalar yapabilir. Bunu yapanların peşine düşen bu insanlara ne diyeceğiz? 
 Yine sözün başına dönelim; Her devlet, kendi varlık sebebini etrafındaki devletlerin zaafında arar. Bakın, İngilizlerle Fransızlar iki büyük savaşta ‘ki birisine 115 yıl sürdüğü için yüzyıl savaşları demişlerdir’. Birbirlerini boğazlayarak binlerce insanın canına kıydılar. İkisi de Hristiyan’dı ve ikisi de aynı değerlere bağlıydı. 1. ve 2. Dünya savaşlarındaki milletler mozaiği de aynı değil miydi? Milyonlarca insanın kanına girdiler. Kimler yaptı bunu? Sadist bir ihtiras uğruna devletlerinin iplerini ellerinde tutan adamlar. Çin ihtilalinde, kendi ülkesinden 50 milyonun insanın kanını Mao döktü., Stalin 17 milyon Rus’u yok etti. 
 Şimdi Çin’i, Amerika’sı, Rus’u birbirleriyle kavgalı olsalar da, bizimde düşmanca çatışmaktan geri duruyorlar mı? Buna çanak tutanların, insan kalitesi nedir acaba? Türkiye kaybederse bu hainler kazanacak mı?

Bu yazı 260 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum